Зміна клімату може вбити 14,5 млн людей до 2050 року

Екологія Економіка Новини
Зміна клімату може вбити 14,5 млн людей до 2050 року

Звіт консалтингової компанії Oliver Wyman та команди Всесвітнього економічного форуму показав, що зміни клімату можуть спричинити до 14,5 мільйонів смертей у всьому світі до 2050 року.

Найбільшу загрозу для людей несуть повені, які прямо та опосередковано можуть вбити 8,5 мільйона людей, повідомляє Sun Media.

Зазначається, що дослідження базується на середньому сценарії Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC), де підвищення температури до 2100 року сягне 2,7°C.

Окрім смертей, зміна клімату також спричинять серйозні захворювання, а додаткові витрати системи охорони здоровʼя сягнуть $1,1 трильйона. Автори дослідження проаналізували шість ключових наслідків зміни клімату, а саме: повені; посухи; спеку; тропічні шторми; лісові пожежі; підвищення рівня моря.

У дослідженні пояснили, що окрім прямого впливу, повені також можуть призвести до пошкодження врожаю та зростання інфекційних захворювань через підвищену вологість. Ймовірно, густонаселені прибережні райони Азіатсько-Тихоокеанського регіону нестимуть основний тягар кліматичних змін.

Автори очікують, що другий за величиною рівень смертності в 3,2 мільйона смертей буде спричинений посухою – головним чином через довгостроковий вплив погіршення якості води та меншу родючість ґрунтів на дитячу смертність.

Хвилі спеки можуть спричинити 1,6 мільйона смертей до 2050 року, особливо серед літніх людей. Дослідження також попереджає про збільшення захворювань і випадків професійної втрати працездатності.

Наприклад, високі температури можуть спричинити значне поширення комарів, що зробить малярію, лихоманку денге та інфекції Зіка більш поширеними в Європі та США.

“Регіони Африки, Близького Сходу та Азії особливо постраждають від наслідків зміни клімату для здоров’я”, – йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, дослідження міжнародної неурядової організації Save the Children показало, що у 2023 році в усьому світі через повені, лісові пожежі, циклони, шторми та зсуви загинуло щонайменше 12 000 людей.

Новини

Зміна клімату може вбити 14,5 млн людей до 2050 року

ЄС хоче реформувати фонд військової допомоги Україні на 5 млрд євро 

Металургійні компанії США збільшили імпорт чавуну з України

Бразильські виробники сталі чекають на рішення уряду щодо податків на імпорт з Китаю

Окупанти повторно замінували ЗАЕС

POSCO цікавить чорногорська енергокомпанія

В Україні запустять систему торгівлі викидами, щоб звільнити бізнес від одного з податків

Українська влада докладає зусиль задля відкриття аеропорту Бориспіль

Україна запустить національну систему торгівлі викидами у 2026 році 

21 Січня 2024

Мінекономіки окреслило стратегію економічного зростання України на 2024 рік

20 Січня 2024

В Україні запропонували збільшити податок тим, хто заробляє від 20 тисяч гривень

Мінінфраструктури поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову

19 Січня 2024

Виручка від експорту плоского прокату за рік скоротилась на 42,2% 

Україна скоротила імпорт коксу на 8,5%

Ціни на електроенергію в Європі нижчі, ніж в Україні

Надходження валюти від експорту залізної руди впали за рік на 40%

ВСІ НОВИНИ ⇢