Уряд Британії виділить 241 млн дол на декарбонізацію промисловості

Екологія Економіка Металургія Новини
Уряд Британії виділить 241 млн дол на декарбонізацію промисловості

Уряд Великої Британії виділить понад 190 мільйонів фунтів стерлінгів (близько $241 млн) 12 переможцям конкурсу “План декарбонізації місцевої промисловості” для зменшення викидів та перехід на зелену енергетику.

Компанії отримають по 6 мільйонів фунтів стерлінгів на розробку планів щодо майбутнього з низьким вмістом вуглецю, повідомляє Департамент енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії.

Зазначається, що це фінансування дасть компаніям-переможцям і партнерам можливість працювати разом над планами скорочення викидів, навчаючись одне в одного.

Також учасники отримають доступ до технічних консультантів для підготовки до прийняття заходів, зокрема використання водню та вловлювання вуглецю.

В повідомленні пояснили, що компанії, які розташовані за межами основних промислових зон, спричиняють 55% промислових викидів країни.

Саме на них спрямований проєкт з підтримки, деякими переможцями якого стали: Шоремський портовий промисловий кластер з 175 підприємств на території площею 44,5 га, який досліджуватиме шляхи зменшення викидів і покращення якості місцевого повітря завдяки співпраці з місцевими радами;

Промислова декарбонізація для Північної Ірландії (ID-NI), яка розробить плани, щоб допомогти місцевим підприємствам з підвищення продуктивності, а також скорочення викидів;

Декарбонізація Мідлендського аерокосмічного кластера (DMAC), який працюватиме з ключовими гравцями в ланцюжку постачання аерокосмічної галузі в регіоні, визначаючи виробничі процеси, які сприяють викидам парникових газів, і потенційні рішення. Наголошується, що проєкти охоплюватимуть широкий спектр галузей – від виробництва кормів для домашніх тварин до управління поромів у Пулі.

Також міністр енергоефективності та зелених фінансів лорд Мартин Калланан заявив про плани щодо відкриття нового циклу фінансування Фонду промислової енергетичної трансформації у січні 2024 року на 185 мільйонів фунтів стерлінгів ($235 млн).

Програма буде спрямована на заміну неефективного обладнання, встановлення електропечей та перехід на водень, а також проєкти для садівництва, промислові пральні та пункти оренди текстилю.

“Промисловість Великої Британії є серцевиною нашої економіки, від виробництва хімічних речовин до харчових продуктів і напоїв, – сказав він. – Я з нетерпінням чекаю на плани, розроблені успішними кластерами, і заохочую інші підприємства подавати заявки до нашого Фонду трансформації промислової енергетики, який уже присудив винагороди понад 150 проєктам, щоб допомогти компаніям стати екологічними”.

Зазначається, що ці оголошення є частиною зобов’язання уряду витратити понад 12 мільярдів фунтів стерлінгів ($15,25 млрд) на енергоефективність до 2028 року.

Нагадаємо, уряд Великої Британії заявив, що з 2027 року у країні запровадять свій аналог CBAM (європейського механізму вуглецевого коригування імпорту).

Новини

Уряд Британії виділить 241 млн дол на декарбонізацію промисловості

Росія вперше з 2018 року стала найбільшим постачальником нафти у Китай

Україна пропонує Європі зберігати до 10 млрд куб. м газу в підземних сховищах

Ціни на газ у ЄС впали до мінімуму з липня минулого року

Автогаз у мережах АЗС ще трохи подешевшав

У порт Сербіі прибула залізна руда з України

Tata Steel прийняла остаточне рішення закрити дві домни на заводі в Уельсі

Промислові гіганти Словенії інвестують 450 млн євро у декарбонізацію

Нафтогаз планує розпочати будівництво вітрових електростанцій

Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Південна Корея скасовує антидемпінг на прутки з нержавіючої сталі із трьох країни

Україна знизила експорт міді на 20%

ArcelorMittal Bremen та EWE підписали лист про намір використовувати зелений водень

Зміна клімату може вбити 14,5 млн людей до 2050 року

ЄС хоче реформувати фонд військової допомоги Україні на 5 млрд євро 

Металургійні компанії США збільшили імпорт чавуну з України

ВСІ НОВИНИ ⇢