Фонд декарбонізації підтримає підприємства, які впровадили енергоменеджмент

Екологія Новини
Фонд декарбонізації підтримає підприємства, які впровадили енергоменеджмент

На підтримку із Фонду декарбонізації зможуть розраховувати ті підприємства й організації, що впровадили у себе системи енергоменеджменту.

Про це повідомила голова Державного агентства з енергоефективності Ганна Замазєєва під час круглого столу “Впровадження систем енергоменеджменту в органах влади та підприємствах: основи, переваги та реальні успіхи”, повідомляє Укрінформ.

“Йде активна розробка програми Фонду декарбонізації. І всі, хто захоче у майбутньому звернутися за державною фінансовою підтримкою, обов’язково повинні мати у своїй структурі енергоменеджмент”, – сказала Замазєєва.

Вона зазначила, що вже сьогодні через офіси декарбонізації до агентства надходять запити щодо енергоменеджменту.

“Заходи енергоефективності мають розпочинатися із впровадження систем енергоменеджменту. Це не просто підвищення національної енергетичної безпеки шляхом правильного поводження з енергетичними ресурсами. Це, насамперед, зниження енергоємності ВВП і покращення конкурентноздатності економіки”, – наголосив головний експерт з фінансування та політики енергоефективності ООН з промислового розвитку (UNIDO) Сергій Поровський.

Він повідомив, що за програмою UNIDO у 2015-2020 роках пройшли навчання 200 енергоменеджерів. Однак після початку повномасштабного вторгнення частина із них захищає країну від окупантів, ще частина – виїхали з України.

“Перед війною мінімальна потреба в енергоменеджерах була на рівні 1500 людей. З ходом відбудови це число має тільки збільшитися”, – зауважив Поровський.

За його словами, саме брак кваліфікованих фахівців може стати однією із перешкод у реалізації програм міжнародної допомоги економіці України. Тому UNIDO використовує всі наявні ресурси на тренінгові програми з підготовки енергоменеджерів.

У Держенергоефективності розраховують, що цьогоріч в Україні вже буде кілька тисяч енергоменеджерів.

Голова агентства зазначила, що наразі навчанням енергоменеджменту займаються донорські організації, профільні асоціації та експерти, які вже є на українському ринку.

“Сьогодні більшість фахівців нашого агентства пройшли курс енергоменеджменту й отримають сертифікати. Саме з енергоменеджменту повинні починати свою роботу всі органи місцевого самоврядування, всі державні структури, промисловість”, – повідомила Замазєєва.

В UNIDO також відзначили вдалий досвід у впровадженні енергоменеджменту у промисловості.

“Ті підприємства, що впровадили у себе системи енергоменеджменту, продовжують інвестиційні проєкти з підвищення енергоефективності, і роблять це саме системно”, – сказав національний координатор Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE Олексій Пащенко.

Новини

Фонд декарбонізації підтримає підприємства, які впровадили енергоменеджмент

ТЕС ДТЕК збільшили генерацію електроенергії на 12%

Полтавський ГЗК програв суд на 4,7 млрд грн

Банки збільшують кредитування бізнесу та населення

Європейські промисловці скорочують виробництво через коливання цін на газ

Польські фермери планують блокувати кордон з Україною

Бразилія збільшить інвестиції у видобуток залізної руди

НБУ очікує скорочення економічного зростання до 3,6%

Енергетики відновили електропостачання всіх споживачів у Кривому Розі

CBAM перешкоджає роботі європейських металургів – Assofermet

Україна вже у березні отримає перші 4,5 млрд євро з пакета допомоги ЄС

Нацбанк прогнозує пришвидшення інфляції

Туреччина у 2023 році скоротила імпорт брухту на 10%

Південнокорейська POSCO у минулому році майже наполовину скоротила чистий прибуток

Туреччина скоротила експорт арматури на 37%

В уряді планують використовувати ресайклінг для відбудови України

ВСІ НОВИНИ ⇢