Щоденний збиток для довкілля від бойових дій оцінюють у 3 млрд грн

Екологія Економіка Новини
Щоденний збиток для довкілля від бойових дій оцінюють у 3 млрд грн

За два роки повномасштабної війни збитки для довкілля від російської агресії сягнули $63 мільярдів. Ця сума не враховує всі збитки на окупованих територіях, адже фахівці не мають до них доступу, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що наразі найбільше від військової агресії постраждало довкілля: Донеччини – понад 18 мільйонів гривень; Луганщина – понад 13 мільйонів гривень; Харківщина – майже 11,5 мільйона гривень.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів, що за два роки повномасштабної війни задокументовано близько 4000 кейсів екоциду.

Щоденні збитки для довкілля оцінюються на 3 млрд грн, окрім того: окуповано 40% екологічно цінних територій України; третина українських лісів пошкоджена окопами, обстрілами, знаходиться на лінії фронту; бойові дії спричинили викиди понад 150 млн тонн парникових газів (97 млн тонн за перший рік війни). “Каховська катастрофа.

Світові рекорди ракетних обстрілів. Безповоротно зруйновані екосистеми. 156 000 км2 замінованих земель. Пожежі й опустелювання. Жодного куточка в країні, куди б не дісталася війна. Страшна статистика, з якою ми будемо мати справу після деокупації”, – написав він.

В Міндовкілля зазначили, що в Україні створять робочу групу для напрацювання методики розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій.

“Сьогодні Україна перша у світі розробляє методику розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій, щоб також притягнути агресора до відповідальності. Розраховую, що у майбутньому цей документ буде визнаний на міжнародному рівні”, – сказав Стрілець.

Планується, що проєкт цієї методики презентують на Конференції ООН зі зміни клімату у червні 2024 року у Бонні, Німеччина.

Це допоможе привернути увагу світової спільноти до актуальних проблем та наслідків війни для клімату та навколишнього середовища.

Нагадаємо, Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни розробила та презентувала Екологічний договір для України (Environmental Compact), який є дорожньою картою для притягнення росії до відповідальності та відновлення довкілля.

Новини

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

США пропонують для допомоги Україні використати прибуток з російських активів

ЄС інвестує 600 млрд євро в енергетичну інфраструктуру заради зеленого переходу

ВСІ НОВИНИ ⇢