У Німеччині закриють великий завод з виробництва сонячних панелей

Екологія Економіка Новини
У Німеччині закриють великий завод з виробництва сонячних панелей

У Німеччині у березні швейцарська компанія Meyer Burger, найбільший виробник сонячних панелей у країні, закриє свій завод у Фрайберзі та перенесе виробничі майданчики у США.

Це скоротить загальну потужність виробництва сонячних панелей в ЄС приблизно на 10%, повідомляє Euractiv. Зазначається, що компанія декілька років звітувала про збитковість виробництва, а її акції впали на 90%.

Щоб уникнути закриття заводу у січні Meyer Burger звернулася до уряду з проханням надати субсидії, однак відповіді так і не отримала. Через відсутність згоди всередині трипартійного уряду пакет допомоги для виробників сонячної енергії у Німеччині, ймовірно, не узгодять до кінця березня. “Відсутність європейського захисту від недобросовісної конкуренції з боку Китаю ставить під загрозу майже чотири роки наполегливої ​​роботи видатних працівників у Європі”, — йдеться в заяві правління Sentis, найбільшого акціонера компанії.

В матеріалі розповіли, що завод у Фрайберзі був частиною великого кластера “Силіконова Саксонія”, що стало довгоочікуваним поштовхом для розвитку регіону, який економічно відстає. У 2023 році завод виробив 650 МВт модулів, що склало близько 5% встановленої потужності в Німеччині.

Проте компанія не змогла продати всю свою продукцію. Зазначається, що загальна європейська виробнича потужність сонячних панелей сягає 6 ГВт.

Проте у 2023 році в ЄС встановили сонячних електростанцій на 56 ГВт. В матеріалі розповіли, що Meyer Burger планує залучити у США €262 млн для фінансування нових заводів у Колорадо та Арізоні.

А також очікує отримати €1,4 мільярда податкових пільг у рамках масштабної програми підтримки зелених технологій у США, що забезпечує Закон про боротьбу з інфляцією (IRA). В Euractiv додали, що у лютому в ЄС погодили закон “Про промисловість з нульовими викидами” (NZIA) для підтримки місцевих компаній з виробництва зелених технологій.

Проте він набуде чинності не раніше 2025 року і на його реалізацію підуть роки. Нагадаємо, у 2022 році у Німеччині енергетична компанія RWE демонтувала одну з 8 вітротурбін парка Кейенберг у західній землі Північний Рейн-Вестфалія, щоб розширити вугільний карʼєр Garzweiler (відкриту шахту).

Новини

17 Квітня 2024

Україна внаслідок останніх атак РФ втратила 7 ГВт енергогенерації

На будматеріали для відбудови потрібно $62,8 млрд – експерт

16 Квітня 2024

Обсяг металобрухту на майданчиках Міноборони до кінця року може сягнути 200 тисяч тонн

Металургійна промисловість Європи потребує 5 млн тонн водню на рік для декарбонізації

МВФ прогнозує зростання ВВП України цьогоріч до 3,2%

Поляки розблокували пункт пропуску Долгобичув-Угринів

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Бронювання працює неефективно: кожен шостий працівник мобілізований – Петрук

Акціонери US Steel схвалили злиття з Nippon Steel

Компанія Дерипаски втратить 36% експорту внаслідок нових санкцій США та Великої Британії 

Українські металургійні компанії у березні скоротили експорт напівфабрикатів на 38,7%

Києву загрожують відключення світла за графіком – ДТЕК

Польська JSW скоротить видобуток вугілля на 850 тисяч тонн

АМКР збільшив виплавку сталі на 93% 

За три місяці китайські металурги відвантажили за кордон 25,8 млн тонн сталі

Майже 19 тисяч компаній переїхали по Україні від початку великої війни

ВСІ НОВИНИ ⇢