10 країн ЄС зобов’язалися декарбонізувати енергетику до 2035 року

Екологія Економіка Новини
10 країн ЄС зобов’язалися декарбонізувати енергетику до 2035 року

Аналіз групи кампаній Beyond Fossil Fuels показав, що лише чотири з 10 країн ЄС, які планують припинити використання викопного палива до 2035 року або раніше, зобов’язалися замінити вугілля та газ відновлюваними джерелами енергії. Інші країни покладаються на невідповідні технології виробництва електроенергії, повідомляє Euronews.

В аналізі підкреслили, що лише Австрія, Данія, Литва та Люксембург планує замінити вугілля та газ на ВДЕ. Бельгія, Франція, Німеччина, Греція, Італія та Нідерланди також зобов’язалися декарбонізувати енергосектор до 2035 року.

Однак вони недостатньо чітко розуміють необхідність конкретної відмови від вугілля та газу у своїх планах або покладаються на невідповідні технології виробництва електроенергії. В матеріалі додали, що обсяг біоенергії, яку можна стабільно отримувати з екосистем, обмежений, особливо в умовах кліматичної кризи та зменшення біорізноманіття.

Окрім того, будівництво нових атомних електростанцій є досить дорогим та постійно відкладається, а технології уловлювання та зберігання вуглецю досі не запущені. Зазначається, що ці 10 країн представляють понад 60% енергетичного сектора ЄС.

Міжнародне енергетичне агентство рекомендує 2035 рік як момент, коли європейські країни повинні декарбонізувати свої енергетичні сектори, щоб досягти обмеження глобального потепління на 1,5℃. “Відрадно, що багато європейських урядів поділяють прагнення розпочати еру без викопних палив, взявши на себе зобов’язання в енергетичному секторі до 2035 року. Тепер більше людей повинні наслідувати цей приклад”, – сказала активістка Beyond Fossil Fuels Тара Конноллі.

В матеріалі розповіли, що Португалія, Швеція та Румунія мають подібні зобов’язання, але не дотримуються цієї дати. Хоча вони б могли збільшити кількість декарбонізованих енергетичних потужностей ЄС до 70%.

У Beyond Fossil Fuels підкреслили, що конкретні національні зобов’язання є першим кроком у трансформації енергетичного сектору Європи. Адже це надає чіткі сигнали промисловості та фінансовій сфері про напрямок енергетичного переходу.

“Дотримання часового горизонту 2035 року – це лише частина завдання. Уряди мають чітко висловити своє зобов’язання поступово відмовитися від вугілля та газу та повністю замінити їх ВДЕ”, – сказала Конноллі.

Новини

17 Квітня 2024

Обсяг споживання металоконструкцій в Україні зріс до 79 тисяч тонн

Україна внаслідок останніх атак РФ втратила 7 ГВт енергогенерації

На будматеріали для відбудови потрібно $62,8 млрд – експерт

16 Квітня 2024

Обсяг металобрухту на майданчиках Міноборони до кінця року може сягнути 200 тисяч тонн

Металургійна промисловість Європи потребує 5 млн тонн водню на рік для декарбонізації

МВФ прогнозує зростання ВВП України цьогоріч до 3,2%

Поляки розблокували пункт пропуску Долгобичув-Угринів

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Бронювання працює неефективно: кожен шостий працівник мобілізований – Петрук

Акціонери US Steel схвалили злиття з Nippon Steel

Компанія Дерипаски втратить 36% експорту внаслідок нових санкцій США та Великої Британії 

Українські металургійні компанії у березні скоротили експорт напівфабрикатів на 38,7%

Києву загрожують відключення світла за графіком – ДТЕК

Польська JSW скоротить видобуток вугілля на 850 тисяч тонн

АМКР збільшив виплавку сталі на 93% 

За три місяці китайські металурги відвантажили за кордон 25,8 млн тонн сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢