Вчені виявили величезні загрози для довкілля у наслідок підриву Каховської ГЕС

Екологія Економіка Новини ТЕК
Вчені виявили величезні загрози для довкілля у наслідок підриву Каховської ГЕС

Дослідження вчених з Британського центру екології та гідрології (UKCEH) і HR Wallingford наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року виявило величезні загрози для довкілля та біорізноманіття.

Оцінки показали, що близько півмільйона гектарів прісноводних і наземних середовищ існування, що охороняються, зазнали серйозних загроз, передає NV.

Зазначається, що вчені використовували передові технології для проведення першої незалежної оцінки наслідків через кілька тижнів після катастрофи.

Вони виявили, що підрив греблі призвів до загибелі тисяч риб, спустошення Каховського водосховища та ерозії відкладень.

Дослідники виявили понад 1000 потенційних джерел забруднення на затоплених територіях, зокрема промислові об’єкти та очисні споруди. Це створило серйозні загрози для навколишнього середовища і здоров’я людини.

Професор Брайан М. Спірс з UKCEH зазначив, що така оперативна оцінка наслідків військових дій є унікальною. Адже дослідження об’єднало гідрологічне і цифрове моделювання з аналізом супутникових знімків та екологічних даних.

Дослідження показало, що підрив дамби завдав шкоди пів мільйону гектарів заповідних територій національного та міжнародного значення, зокрема Чорноморському біосферному заповіднику. Близько 28 із 567 видів, які постраждали від цілої низки небезпек, перебувають під загрозою зникнення, зокрема популяції кульона (кроншнепа) тонкодзьобого, що перебуває на межі вимирання.

Експерти наголосили на важливості вжиття заходів для відновлення порушених районів і включення наукових даних у планування відновлення. Вони рекомендують проводити заходи з охорони довкілля та відновлення біорізноманіття.

“Подібні дослідження є ключовим елементом у реагуванні на екологічні лиха та підготовці до надзвичайних ситуацій по всьому світу. Завдяки використанню передових технологій і спільній роботі експертів, вчені продемонстрували можливість швидкої та ефективної оцінки наслідків природних і техногенних катастроф”, – сказав професор Гаррі Діксон з UKCEH.

Нагадаємо, 11 березня на території обмілілого Каховського водосховища зафіксували повернення води, що може бути проявом водопілля у пониззі річки Дніпро.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢