Агресивний китайський експорт чинить тиск на світовий ринок довгого прокату

Металургія Новини
Агресивний китайський експорт чинить тиск на світовий ринок довгого прокату

У той час як слабкий попит зберігається в усьому світі, “агресивний експорт Китаю” чинить тиск на світовий ринок довгого прокату. Згідно з квітневим короткостроковим прогнозом Міжнародної асоціації експортерів і виробників арматури (Irepas), ринок сприймається як нестабільний і складний, з невизначеністю, що насувається.

Світовий ринок в цілому очікує позитивних сигналів від фінансових органів, оскільки клієнти в США, ЄС і Канаді відкладають проекти в очікуванні зниження процентних ставок, зазначає Калланіш.

Китай наростив експорт у перші два місяці 2024 року, перевершивши власний рекордний показник експорту, зафіксований у 2015 році. За словами Irepas, китайські виробники сталі є прибутковими, отримуючи вигоду від зниження цін на залізну руду і кокс, а також від зниження витрат на енергію в Китаї. Слід зазначити, що експорт довгомірного прокату з Китаю продовжує відставати від експорту плоского прокату.

Після місцевих виборів у Туреччині наприкінці березня очікується економічне уповільнення в країні. Уряд Туреччини прагне стабілізувати курс турецької ліри, що може негативно позначитися на конкурентоспроможності турецьких сталеливарних заводів.

У Європі попит залишається пригніченим, особливо в Німеччині, де ціни на арматуру і катанку надзвичайно низькі. Наприкінці 2023 року на ринку спостерігалося короткочасне поліпшення, але очікується, що він відновиться лише в другій половині року.

Новини

13 Листопада 2025

Данія, Швеція та Греція лідирують у зростанні промвиробництва у вересні

Інтерпайп планує розширити свій продуктовий портфель у пасажирському сегменті

ЄС розробляє план дій для нового етапу торговельної угоди зі США

Імпорт міді в Україну зріс на 27%, експорт – на 15%

Україна отримала від Євросоюзу 5,9 мільярдів євро

Світ на шляху до катастрофічного потепління через викиди викопного палива

Через санкції росія втратила 45% експорту нафти до Китаю

Інтерпайп робить ставку на складну продукцію та пошук нових ніш – топменеджер

Канада запровадила нові санкції проти Росії через її війну проти України.

У ЄС відреагували на корупційний скандал з Міндічем

В Україні суттєво зросли продажі гібридних авто

Вантажообіг Азово-Чорноморських портів рф за десять місяців 2025 року зменшився на 6%

12 Листопада 2025

Експорт чорних металів зріс на 1,5%

На найбільшій урановій шахті в Україні сталася аварія, тривають рятувальні роботи 

Галущенка і Гринчук відправлять у відставку з посад міністрів – Зеленський

Корупція в “Енергоатомі”: фігуранта справи взяли під варту

ВСІ НОВИНИ ⇢