Італія обговорить з ЄС зміни до CBAM

Екологія Економіка Металургія Новини
Італія обговорить з ЄС зміни до CBAM

Італійський парламент схвалив пропозицію, яка зобов’язує уряд співпрацювати з європейськими інституціями для перегляду певних аспектів механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM). Про це йдеться у повідомленні італійської торговельної асоціації Assofermet.

Серед проблем, що обговорювалися в італійській Палаті депутатів, однією із найважливіших була складність збору даних, які мають бути надані ЄК.

«Перший дедлайн – кінець січня 2024 року – для надання даних щодо імпорту за четвертий квартал 2023 року, на жаль, підтвердив усі наші прогнози. Надзвичайно складно знайти необхідну інформацію від постачальників, і великі ускладнення виникли при введенні даних в систему. Навіть сьогодні багато виробників (з третіх країн) заявляють, що не можуть надати певний обсяг даних, оскільки вони вважаються надзвичайно конфіденційними», – зазначив директор сталеливарного підрозділу Assofermet Паоло Сангої.

Ще одна проблема – включення до CBAM сировини, такої як чавун і напівфабрикати. Готова продукція, вироблена за межами блоку з тієї ж сировини, може вільно імпортуватися. Це призведе до підвищення вартості сировини для виробників з Євросоюзу, на відміну від їхніх іноземних конкурентів. На думку Сангої, це низка кричущих регуляторних помилок – наслідки для виробничої системи та її конкурентоспроможності не були враховані на етапі дослідження.

Assofermet також попереджає про реальний ризик відтоку виробничих компаній, оскільки деякі виробники перенесуть свої майданчики в регіони, які дозволяють їм працювати в екологічно чистий спосіб, проте з меншими обмеженнями, ніж у ЄС.

Лука Карбонолі, директор Assofermet, висловив сподівання, що враховуючи успіх пропозиції, італійський уряд першим запропонує необхідні законодавчі зміни. Схвалення пропозиції Палатою депутатів у асоціації вважають першим кроком до відповідного розв’язання цих питань на рівні ЄС.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢