Японським металургам загрожує дефіцит металобрухту через відмову від конвертерного виробництва сталі
Екологія Металургія Новини
Японська Kobe Steel (Kobelco) закриє один з двох кисневих конвертерів на своєму сталеливарному заводі в Какогаві, щоб замінити її на електродугову піч, пише Argus.
Kobelco інвестує 300 млрд ієн ($1,9 млрд), щоб прискорити скорочення викидів парникових газів шляхом впровадження нової електродугової печі, повідомила компанія 20 травня в рамках своєї середньострокової стратегії на 2024-26 фінансові роки. Це призведе до закриття конвертера в Какогаві. За словами представників Kobelco, рішення про впровадження електросталеплавильної печі буде остаточно прийнято на початку періоду реалізації середньострокової стратегії на 2024-26 роки, а виробництво нерафінованої сталі з металобрухту планується розпочати десь у 2030-х роках.
У 2023-24 фінансовому році, що завершився 31 березня, Kobelco виробила 5,9 млн т нерафінованої сталі, що на 3,5% менше, ніж у попередньому році. Компанія прогнозує виробництво близько 6 млн т протягом 2024-25 рр., згідно з даними, окремо оголошеними Kobelco 9 травня. Компанія не розкрила обсяги виробництва кожної конвертера на заводі в Какогаві.
Це остання велика японська металургійна компанія, що спеціалізується на конвертерному виробництві, яка оголосила про заплановані електросталеплавильні операції, після Nippon Steel та JFE. Nippon Steel розпочала комерційні операції у 2022 році, а JFE планує розпочати у 2027 році.
Перехід Kobelco на електросталеплавильне виробництво призведе до подальшого занепокоєння щодо дефіциту брухту в Японії. Згідно зі звітом Міністерства торгівлі та промисловості Японії за 2022 рік, дефіцит пропозиції може сягнути 5 млн тонн у 2030 році та 11 млн тонн у 2050 році.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram