ЄС офіційно вийшов із Енергетичної Хартії

Екологія Економіка Новини
ЄС офіційно вийшов із Енергетичної Хартії

30 травня міністри енергетики країн ЄС одноголосно проголосували за те, щоб Європейський Союз офіційно вийшов із Договору до Енергетичної Хартії (ДЕХ). При цьому країнам-членам залишили свободу вибору залишитися в ньому у власній якості, але екологи закликають всі без винятку держави у складі ЄС вийти з договору. Про це повідомляє Euronews.

У квітні Європарламент також проголосував за вихід із Договору переважною більшістю голосів. Нагадаємо, ДЕХ – це міжнародна угода, укладена після Холодної війни для захисту інвестицій у нестабільні колишні комуністичні країни.

Але вона стала джерелом суперечок, оскільки дозволяє енергетичним компаніям судитися з країнами, які вживають заходів, що можуть зашкодити їхнім очікуваним прибуткам.

Наприклад, шведська транснаціональна енергетична компанія Vattenfall подала до суду на Німеччину в рамках ДЕХ через поетапну відмову від ядерної енергетики, оскільки це вплинуло на іноземних інвесторів у ядерному секторі. З численними судовими справами також зіткнулася Іспанія, головним чином через зміни в її політиці щодо відновлюваної енергетики.

На думку інвесторів, такі зміни порушують ДЕХ, підриваючи їхні інвестиції.

Дев’ять країн-членів оголосили про свій намір вийти з ДЕХ з жовтня 2022 року – це Данія, Франція, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Словенія та Іспанія. Тим часом Франція, Німеччина, Люксембург та Польща офіційно повідомили про свій вихід. Великобританія оголосила про свій намір у лютому, а Італія першою вийшла з договору в 2016 році.

“Ми очікуємо, що після того, як ЄС і всі основні країни-члени вийдуть з ДЕХ, решта країн-членів також приймуть рішення про вихід. Мало того, що ДЕХ втрачає свою актуальність, але наявність країн-членів ЄС з різними інвестиційними режимами також важко узгодити з правилами конкуренції ЄС, оскільки це створить нерівні умови для гри”, – сказав Пол де Клерк, експерт з питань економічної справедливості в організації “Друзі Землі – Європа” (FoEE).

Новини

6 Вересня 2024

У липні інфляція зросла до 5,4%

Зелений перехід сталеливарних виробників під загрозою – EUROFER

Туреччина збільшила імпорт брухту до 11,6 млн тонн

Канада вводить антидемпінгові мита на катанку з Китаю, Єгипту та В’єтнаму

Швеція виділить майже $50 млн на підтримку енергосектору України

Галущенко обіцяє, що зима пройде нормально

Україна домовляється щодо збільшення імпорту електроенергії з ЄС

Уніфікація тарифів на вантажні перевезення УЗ не має економічного обгрунтування – експерт

Європейський ринок г/к рулону найслабший за останні роки

Уряд прийняв всі необхідні рішення щодо релокації шахт – Шмигаль

Галущенко відзвутував про сотні мегават нових потужностей

Linde India придбає промислові газові активи Tata Steel на сталеливарному заводі Kalinganagar

В Бразилії знизились ціни на гарячекатаний рулон

Дніпровський метзавод знизив виробництво прокату на 54,6%

Канадська Cyclone Metals розпочала виробництво окатишів прямого відновлення

Будівництво в Євросоюзі у червні зросло на 1,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢