Перший аукціон на будівництво нових потужностей зеленої генерації може відбутися вже цього року 

Екологія Економіка Новини
Перший аукціон на будівництво нових потужностей зеленої генерації може відбутися вже цього року 

Аукціон із підтримки будівництва нових потужностей відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), так званий “зелений аукціон”, може відбутися вже цього року. Про це повідомив голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус під час IV Конференції з енергетичного права, передає Інтерфакс-Україна.

“Є інформація Міністерства енергетики, що вони хочуть уже цього року провести аукціон на перші 100 МВт на впровадження нової потужності ВДЕ”, – сказав Герус.

“Хочемо, щоб розпочиналися аукціони підтримки ВДЕ, те, що було передбачено в законодавстві ще у 2018 році”, – додав він.

При цьому Герус зазначив, що зараз Комітет відпрацьовує питання, чи потрібні якісь зміни до правової бази в цьому напрямі.

Своєю чергою головний експерт із відновлюваної енергетики Проєкту енергобезпеки USAID Олександр Мартинюк припустив, що такі аукціони відбудуться восени.

“Із великою часткою ймовірності пілотні проєкти на невелику потужність відбудуться восени. Треба показати, що вони працюють. Така ініціатива є в Міненерго, і ми до неї залучені”, – сказав він.

Крім того, за словами Мартинюка, наступного тижня буде готовий реєстр гарантій походження енергії, а на початку серпня розпочнеться навчання зацікавлених сторін, як ним користуватися.

На початку червня повідомлялося, що Кабінет Міністрів затвердив Порядок надання фінансової державної підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах.

До того в Мінекономіки анонсували, що Кабмін також розширить програму “Доступні кредити 5-7-9%” на будівництво генерації електроенергії.

Пільгові кредити на суму до 150 мільйонів гривен можна буде отримати як на спорудження об’єктів альтернативної генерації, так і невеликих електростанцій на біопаливі, високоманеврових електростанцій, що працюють на газі, систем накопичення енергії тощо.

Новини

17 Липня 2024

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки – екс-міністр

В Україні побудують завод з виробництва патронів та гвинтівок

Україна отримає 200 млн євро від ЄБРР на посилення енергетичної безпеки 

ГЕС Працюють у штатному режимі попри аномальну спеку – Укргідроенерго

Туреччина може збільшити експорт газу до ЄС, якщо блок гарантує попит, – Bloomberg

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025 

Економічний комітет Ради вимагає від НКРЕКП та Міненерго обґрунтувати ініційоване ними об’єднання тарифів для промисловості 

ФДМУ виставив на продаж колишній алюмінієвий комбінат Дерипаски

Прагнення зрівняти тарифи на розподіл є обманом для інвесторів – Кисилевський

Вантажообіг у портах України зріс у півтора раза 

Рада ухвалила закон про контроль за викидами 

16 Липня 2024

Санкції в дії: росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

Фонд держмайна призначив продаж ОГХК на жовтень 

ГарПок доплатив ВДЕ-генерації понад 0,5 млрд грн

Rio Tinto збільшив видобуток руди

Будівництво Канівської ГЕС заплановано на 2025 рік

ВСІ НОВИНИ ⇢