Щоб скоротити викиди парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у зелений перехід

Екологія Економіка Металургія Новини
Щоб скоротити викиди парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у зелений перехід

Європейська обсерваторія кліматичної нейтральності (European Climate Neutrality Observatory – ECNO) опублікувала звіт “Стан прогресу ЄС на шляху до кліматичної нейтральності 2024”, в якому констатувала, що недостатнє фінансування уповільнює перехід до кліматичної нейтральності й закликала збільшити інвестиції у природне поглинання вуглекислого газу. Про це йдеться у звіті ECNO, оприлюдненому на їхньому сайті.

У ньому фахівці стверджують, що країни ЄС йдуть у “хибному напрямку” у своїх зусиллях знизити рівень вуглекислого газу, оскільки природні поглиначі вуглецю продовжують зникати, а відсутність інвестицій у клімат ставить під загрозу прогрес.

Вони вважають “терміновим” вжиття заходів для інвестування в природне видалення вуглекислого газу шляхом заохочення більшої різноманітності порід дерев. “Існує нагальна потреба в подальшому розширенні стійких практик у лісовому господарстві та сприянні відновленню, лісовідновленню та сталому управлінню”, — йдеться у звіті.

Згідно зі звітом, дефіцит кліматичних інвестицій у 2022 році склав €406 млрд, тобто бракує 50% інвестицій для переходу до досягнення кліматичних цілей. Аналітики ECNO вважають, що без “повороту у фінансуванні” кліматичний перехід “може провалитися”.

Вони послалися на дані колег-дослідників, які підрахували, що для досягнення кліматичної мети зі скорочення чистих викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року необхідно подвоїти інвестиції.

“Необхідний потужний політичний поштовх для перенаправлення фінансових потоків на фінансування перехідного періоду, включаючи поступову відмову від субсидій на викопне паливо, а також для подолання інвестиційного розриву”, – рекомендують фахівці у звіті.

Хоча приватні інвестиції в чисті технології зросли, для прискорення переходу необхідно прискорити інвестиції в критично важливих сферах, попередили в ECNO, зокрема, в:

-енергоефективну реконструкцію будівель;

-встановлення електричних теплових насосів;

-розширення вітрової та сонячної енергетики;

-вдосконалення електромережі;

-розвиток залізничного та громадського транспорту, а також пасажирських транспортних засобів із нульовим рівнем викидів та відповідних станцій підзарядки.

Клара Каліпель, науковий співробітник Інституту економіки клімату та експерт ECNO, зазначила, що субсидії на викопне паливо майже потроїлися між 2021 і 2022 роками, досягнувши €190 млрд на тлі кризи викопної енергетики, і цю суму можна було б використати натомість для сприяння впровадженню чистих технологій і просування “зеленого переходу”.

Ейке Карола Велтен, провідний автор звіту ECNO та старший науковий співробітник Екологічного інституту, впевнена, що в найближчі роки ми побачимо подальше просування “зеленої” політики в перехідному періоді в економіці та суспільстві.

Новини

17 Липня 2024

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки – екс-міністр

В Україні побудують завод з виробництва патронів та гвинтівок

Україна отримає 200 млн євро від ЄБРР на посилення енергетичної безпеки 

ГЕС Працюють у штатному режимі попри аномальну спеку – Укргідроенерго

Туреччина може збільшити експорт газу до ЄС, якщо блок гарантує попит, – Bloomberg

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025 

Економічний комітет Ради вимагає від НКРЕКП та Міненерго обґрунтувати ініційоване ними об’єднання тарифів для промисловості 

ФДМУ виставив на продаж колишній алюмінієвий комбінат Дерипаски

Прагнення зрівняти тарифи на розподіл є обманом для інвесторів – Кисилевський

Вантажообіг у портах України зріс у півтора раза 

Рада ухвалила закон про контроль за викидами 

16 Липня 2024

Санкції в дії: росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

Фонд держмайна призначив продаж ОГХК на жовтень 

ГарПок доплатив ВДЕ-генерації понад 0,5 млрд грн

Rio Tinto збільшив видобуток руди

Будівництво Канівської ГЕС заплановано на 2025 рік

ВСІ НОВИНИ ⇢