Ініциатива обʼєднати тарифи на розподіл електроенергії є обманом промислових інвесторів – Кисилевський

Металургія Новини ТЕК Теми дня
Ініциатива обʼєднати тарифи на розподіл електроенергії є обманом промислових інвесторів – Кисилевський

Комітет Верховної Ради викликав для пояснень голову НКРЕКП Валерія Тарасюка та міністра енергетики України Германа Галущенка щодо ініціативи обʼєднати тарифи на розподіл 1 та 2 класів промислових споживачів електроенергії. За це рішення присутні на засіданні члени Комітету проголосували одноголосно.

«Усереднення тарифів для різних класів споживання є несправедливим, це обман промислових інвесторів, – відзначив заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський. – Споживачі 1 класу отримують електроенергію вищої напруги, що забезпечує менші втрати при її розподілі. Для цього вони збудували і обслуговують власні підстанції. Їх тариф на розподіл менший, ніж тариф споживачів 2 класу, які отримають струм нижчої напруги, відповідно з більшими втратами, і які не будували власної інфраструктури. Тож урівняння цих тарифів є спробою скасування політичним рішенням законів фізики, і є обманом інвесторів, які вклали кошти в побудову енергетичної інфраструктури».

Раніше Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” закликало Нацкомісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не об’єднувати тарифи на розподіл електричної енергії 1 і 2 класів споживачів, оскільки додаткові витрати галузі складатимуть понад 3 млрд грн на рік.

У зверненні на адресу голови НКРЕКП Валерія Тарасюка зазначається, що уніфікація тарифів на послуги з розподілу електричної енергії суперечить практиці тарифоутворення на послуги розподілу електроенергії в Євросоюзі, а також спричинить значні негативні наслідки для конкурентоспроможності гірничо-металургійного комплексу України, знизить податкові відрахування до бюджету та обсяги валютного виторгу.

Як повідомлялося, якщо тарифи на розподіл електричної енергії для 1-го та 2-го класу напруги в Україні будуть приведені до одного рівня, український бізнес отримає збитки у розмірі 5-6 млрд грн.

Новини

6 Вересня 2024

Європейський ринок г/к рулону найслабший за останні роки

Уряд прийняв всі необхідні рішення щодо релокації шахт – Шмигаль

Галущенко відзвутував про сотні мегават нових потужностей

Linde India придбає промислові газові активи Tata Steel на сталеливарному заводі Kalinganagar

В Бразилії знизились ціни на гарячекатаний рулон

Дніпровський метзавод знизив виробництво прокату на 54,6%

Канадська Cyclone Metals розпочала виробництво окатишів прямого відновлення

Будівництво в Євросоюзі у червні зросло на 1,4%

В Індії пропонують підвищити мита на імпорт сталі

Туреччина збільшує експорт арматури

Турецькі виробники протистоять імпорту дешевої сталі з Китаю

Fitch підвищило рейтинги України

Статки Коломойського за рік скоротились на 22%

УЗ планує закупити 20 потягів корейського виробництва

АМКУ дозволив ірландській CRH купити два цементних заводи в Україн 

5 Вересня 2024

Китай через санкції відмовився від російського вугільного родовища

ВСІ НОВИНИ ⇢