Німецькі виробники сталі запроваджують передові плани щодо відновлюваного водню

Екологія Економіка Металургія Новини
Німецькі виробники сталі запроваджують передові плани щодо відновлюваного водню

Європейська сталеливарна промисловість стане значним споживачем відновлюваного водню, і німецькі виробники сталі, зокрема, мають одні з найбільш передових планів у регіоні щодо використання нового “зеленого” джерела енергії.

Про це повідомляє SBB Daily Briefing із посиланням на дані німецької сталеливарної асоціації WV Stahl.

Так, за даними асоціації, потенційний майбутній попит німецької металургійної галузі може скласти 850 тис. тонн на рік до 2030 року, при цьому виробники планують підключитися до національної мережі водневих трубопроводів, яка зараз будується, а також виробляти власний “зелений” водень з електролізерів на місці, що дозволить заощадити 28 тонн CO2 на метричну тонну водню.

Уряд Німеччини очікує, що до 2030 року загальний попит на водень становитиме 95-130 ТВт-год (2,85-3,90 млн т/рік), з яких 40-75 ТВт-год – новий попит.

Наголошується, що повна декарбонізація виробництва сталі в ЄС потребуватиме від 6 до 8 млн т водню з низьким вмістом вуглецю на рік, що можна порівняти з поточним загальним попитом на водень.

Німецькі виробники сталі, підтримувані національною політикою та політикою уряду ЄС, прагнуть досягти кліматичної нейтральності до 2045 року, маючи на меті скоротити викиди парникових газів на 30-50% до 2030 року.

На виробництво сталі припадає близько 5% європейських викидів CO2 і 8% світових викидів. Німеччина є найбільшим виробником сталі в Європі та сьомим у світі, і на цей сектор припадає близько 30% промислових викидів країни.

Сталь виробляється двома основними способами, які є джерелом викидів CO2 – BF/BOF і маршрути DRI/EAF.

Переважний спосіб доменного/конвертерного викиду видаляє кисень із залізної руди за допомогою вуглецевого відновника, наприклад коксівного вугілля, що призводить до приблизно 1,6-2 т викидів CO2 на метричну тонну виробленої сталі. Основна киснева піч потім перетворює розплавлений чавун з ДП на сталь.

Тим часом заводи DRI можуть використовувати природний газ, водень або їх суміш для видалення кисню із залізної руди. Використання лише відновлюваного водню призводить до нульових викидів парникових газів. Електросталеплавильний завод плавить сталевий брухт або DRI для виробництва сталі за допомогою електричної дуги.

За даними галузевої асоціації Eurofer, близько 60% європейського виробництва сталі припадає на доменне виробництво і близько 40% – на електросталеплавильне.

У 2023 році Німеччина виробила близько 35,4 млн тонн сталі, що на 4% менше, ніж у попередньому році, з яких 9,8 млн тонн було вироблено в електросталеплавильному цеху і 25,63 млн тонн – у доменній печі.

Новини

19 Вересня 2024

British Steel збільшила збитки у вісім разів

У Європі відкрився перший літієвий завод

Купівельна спроможність українців впаде на 20% після підвищення податків

Підприємства видобувної галузі вимагають провести міжнародний аудит Укрзалізниці

Вантажні тарифи Укрзалізниці можна скоротити на 15-20% – Каленков

ЄС виділить додаткові 160 млн євро Україні для підтримки енергобезпеки

Проєкт постачання польської електрики в Україну заморожено

Українські підприємства експортували цинку на $201 тис.

В ООН кажуть, що взимку в Україні світла може не бути до 18 годин на добу

Металургійні компанії України збільшили експорт плоского прокату на 78,4%

Порти окупованого Криму обробили близько 2 млн тонн вантажів в минулому році

Запоріжсталь планує зберегти стабільність поставок плоского прокату у вересні

Фонд декарбонізації зібрав 380 млн грн і приймає заявки на фінансування енергоефективних проєктів

Українська ГТС здатна посилити сполученість між газовими ринками Європи

Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Україна за 8 місяців збільшила імпорт алюмінію на 20%

ВСІ НОВИНИ ⇢