ЄС готується надати Україні 40 млрд євро кредиту до кінця року без участі США

Економіка Новини
ЄС готується надати Україні 40 млрд євро кредиту до кінця року без участі США

Євросоюз готується надати Україні до 40 млрд євро нових кредитів до кінця року незалежно від участі США, повідомляє Financial Times.

Це пов’язано із занепокоєння Брюсселя, що Угорщина своїм вето може заблокувати участь США у схемі заморожених активів, пише видання з посиланням на трьох людей, які брали участь у переговорах.

Уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана намагався відкласти рішення щодо схеми заморожених активів на час після президентських виборів у США 5 листопада.

Але Брюссель повинен почати роботу над будь-якою альтернативою протягом наступних кількох тижнів, оскільки його повноваження щодо цього питання закінчуються наприкінці року.

Відповідно до законопроєкту, з яким ознайомилася FT, до кінця 2024 року ЄС залучить для України невизначену кількість мільярдів кредитів.

«Необхідно терміново прийняти пропозиції до кінця жовтня, щоб кредит Євросоюзу можна було вивільнити до кінця 2024 року для майбутніх виплат траншами», – йдеться в пропозиції.

Плюси цієї ініціативи в тому, що такий крок – розширення вже існуючої програми допомоги – потребуватиме лише підтримки більшості, а не одностайності, позбавляючи Будапешт права вето.

Як свідчать співрозмовники видання, остаточна сума може становити від 20 до 40 млрд євро і буде встановлена Європейською комісією після консультацій з державами-членами.

У червні лідери G7 домовилися надати Україні кредит у розмірі $50 млрд, який буде погашатися за рахунок майбутніх прибутків від заморожених російських золотовалютних резервів, більша частина яких зберігається в Euroclear, бельгійському центральному депозитарії цінних паперів.

Згідно з цим планом, ЄС і США нададуть по $20 млрд, а решту $10 млрд розділять між собою Велика Британія, Японія і Канада.

Але США, щоб забезпечити стабільний потік доходів для обслуговування кредиту, вимагають гарантій того, що російські активи, більшість з яких знаходяться в Європі, залишаться замороженими.

Єврокомісія, в свою чергу, запропонувала подовжити термін дії санкцій блоку, що заморожують російські активи, з нинішнього шестимісячного періоду до 36 місяців, щоб забезпечити більшу юридичну визначеність.

Інші запропоновані варіанти включають продовження санкцій на п’ять років. Однак Орбан, який у минулому накладав вето на підтримку України з боку ЄС, наразі блокує таке продовження.

Нагадаємо, раніше очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що ЄС направить російські активи на підсилення обороноздатності України навіть попри сумніви США. Європейський Союз готовий діяти самостійно попри опір із боку США й Угорщини, наголосив Боррель.

Новини

19 Вересня 2024

Кабмін ухвалив постанову для встановлення в Україні плавучих ТЕС 

18 Вересня 2024

Українські підприємства в січні-серпні збільшили імпорт нікелю майже на 70%

Демократи США закликали Байдена схвалити експорт СПГ до України

Взимку дефіцит електроенергії в системі складатиме близько 4 ГВт

Виробництво сталі у Мексиці за підсумками липня впало на 53%

Державне фінансування отримали ще три індустріальні парки

Інтерпайп використовує морський та автотранспорт для доставки залізничної продукції у США та на Близький Схід

В Україні скорочується будівництво нового житла

Укренерго фіксує збільшення споживання е/е і закликає до економії

У Німеччині планують до 2030 року зробити третину металургії зеленою

Бюджет може отримати додатково 100 млрд грн від економічного бронювання – Свириденко

У липні імпорт гарячекатаного рулону в ЄС перевищив 1,5 млн тонн

Nippon Steel продовжила термін розгляду заявки на придбання US Steel

Ворог атакував енергетичну інфраструктуру у восьми областях

Українська економіка у серпні прискорила темпи зростання

Феросплавні підприємства України з початку року скоротили виробництво продукції

ВСІ НОВИНИ ⇢