BHP та Rio Tinto збудують завод зеленого чавуну в Австралії

Екологія Економіка Металургія Новини
BHP та Rio Tinto збудують завод зеленого чавуну в Австралії

Австралійські гірничодобувні гіганти BHP, Rio Tinto та сталевиробник BlueScope Steel визначили місцем будівництва пілотного заводу з виробництва низьковуглецевого чавуну індустріальну зону Квінана на південь від міста Перт. Проєкт, що отримав назву NeoSmelt, обіцяє стати найбільшим пілотним заводом Австралії з використанням електричної плавильної печі (ESF) та технології DRI (прямого відновлення заліза). Про це йдеться у спільній заяві компаній.

Завод, спроєктований для щорічного виробництва 30-40 тис. т рідкого чавуну, використовуватиме природний газ на початковому етапі, а в перспективі перейде на низьковуглецевий водень для зниження викидів парникових газів. Це є частиною глобальної стратегії декарбонізації сталеливарної промисловості, на яку припадає близько 8% світових викидів CO2.

За словами виконавчого директора Rio Tinto з виробництва залізної руди Саймона Тротта, проєкт NeoSmelt спрямований на розробку нових технологій для зменшення вуглецевого сліду.

«Ми повинні знайти кращі способи виплавки чавуну, одночасно відповідаючи на глобальні кліматичні виклики. Завод NeoSmelt – це реальний крок до низьковуглецевого виробництва сталі, яке має величезне значення для майбутнього промисловості», – додав він.

Проєкт також отримав підтримку уряду Західної Австралії, який виділив 75 млн австралійських доларів на його реалізацію. Прем’єр Західної Австралії Роджер Кук наголосив, що NeoSmelt допоможе регіону стати світовим лідером у скороченні викидів у виробництві сталі та створить нові робочі місця.

«Це означає, що наша руда Пілбара перероблятиметься тут, у Західній Австралії, забезпечуючи нові можливості для місцевої промисловості», – вказав Кук.

Woodside Energy, провідний енергетичний гравець Австралії, приєднається до NeoSmelt як рівноправний партнер та постачальник енергії, що стане ключовим елементом у впровадженні чистих технологій. Компанія планує застосовувати свій досвід у використанні природного газу та водню для сталеливарного виробництва.

Проєкт розвиватиметься поетапно: фаза техніко-економічного обґрунтування запланована на другий квартал 2025 року, остаточне інвестиційне рішення буде ухвалено у 2026 році, а початок комерційної експлуатації заводу очікується у 2028 році.

На думку учасників NeoSmelt, проєкт може стати ключовим кроком у забезпеченні майбутнього австралійської залізорудної індустрії та прискоренні переходу до чистого виробництва сталі. BHP та Rio Tinto, як найбільші постачальники залізної руди з регіону Пілбара, очікують, що успішна робота заводу відкриє шлях до масштабування технології та допоможе металургам по всьому світу досягти вуглецевої нейтральності.

Новини

24 Січня 2025

Імпорт стандартних труб в США зріс на 5,8% у листопаді 2024 року

Єврокомісія продовжила антидемпінгові тарифи на китайські шини

Maersk розглядає інвестиції у транспортний сектор України

Енергоблоки, які планують добудувати на Хмельницькій АЕС, працюватимуть на американському паливі

Від війни в Україні найбільше постраждали металурги та аграрії – дослідження 

Міндовкілля зупинило будівництво першої в Україні вітроелектростанції в горах

Проросійська влада Придністров’я відмовилась від вугілля з України 

Інтерпайп забезпечив підприємства мобільними бетонними сховищами для безпеки працівників

Трамп пригрозив обвалити світові ціни на нафту, щоб примусити Путіна зупинити війну 

Інтерпайп – лідер у зниженні викидів CO2 серед виробників залізничної продукції – топ-менеджер

Сонячна енергія вперше в історії обійшла вугілля за обсягами генерації в ЄС 

Інтерпайп експортує 83% виробленої продукції

23 Січня 2025

Південна Корея рекомендує ввести тимчасові антидемпінгові мита на нержавіючу сталь з КНР

Трамп оголосив про інвестиції $500 млрд в інфраструктуру ШІ в США

АрселорМіттал Кривий Ріг не зміг вийти на беззбитковість у 2024 – гендиректор

В Україні зріс попит на вживані авто з США майже на 50%

ВСІ НОВИНИ ⇢