Глобальне потепління загрожує вітровій енергетиці Європи – вчені

Екологія Економіка Новини Точка зору
Глобальне потепління загрожує вітровій енергетиці Європи – вчені

Глобальне потепління робить європейське літо менш вітряним, що може вплинути на виробництво вітрової енергії. Про це пише Euronews із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Environmental Research Letters Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн.

Вчені пояснюють, що це явище погіршується через потепління суші та тропосфери – шару атмосфери, найближчого до поверхні Землі.

Згідно з прогнозами, викладеними у дослідженні, зниження швидкості вітру становитиме менше ніж 5% між 2021 і 2050 роками.

Але навіть невелике зниження швидкості вітру може вплинути на здатність континенту виробляти енергію, оскільки Європа все більше покладається на відновлювані джерела, говорять вчені. Міжурядова група експертів з питань зміни клімату прогнозує послаблення вітрів на найближчі десятиліття.

За їхніми даними, до 2100 року середньорічна швидкість вітру може знизитися на 10%. В інших дослідженнях вчені припускають, що вплив глобального потепління на глобальну швидкість вітру стане статистично значущим у другій половині цього століття.

За словами дослідників, влітку та восени 2021 року Європа пережила так звану “вітрову посуху”, коли швидкість вітру була приблизно на 15% нижчою за середньорічну.

У Великобританії ця “посуха” стала одним з найменш вітряних періодів за останні 60 років. Це призвело до різкого падіння вітроенергетики та змусило країну перезапустити 2 закриті вугільні електростанції, щоб покрити енергетичний дефіцит.

Попри наявність ряду досліджень, потенційний вплив уповільнення швидкості вітру в Європі на відновлювану енергетику в довгостроковій перспективі все ще залишається незрозумілим.

У 2024 році вітроенергетика становила 17% в структурі електроенергії ЄС, і її потужність продовжує зростати. Незважаючи на численні затримки з новими проєктами по всьому блоку, вітрова енергія все ще дешевша, ніж викопні джерела енергії.

Навіть 5-відсоткове падіння швидкості вітру може призвести до значних коливань у виробництві вітрової енергії, повідомив агентству Bloomberg провідний дослідник Ган Чжан, кліматолог і професор Іллінойського університету в Урбана-Шампейн.

“Енергетична система – це маржинальний ринок. Це означає, що якщо ви зміните маржу на 5-10%, реакція цін може бути величезною” – сказав він. Чжан припускає, що в майбутньому Європі доведеться більш творчо підходити до виробництва відновлюваної енергії, щоб боротися з проблемами, які може спричинити зниження швидкості вітру.

Новини

25 Березня 2025

Україна закликала ЄС продовжити безмитний режим

24 Березня 2025

Дніпроспецсталь розглядає ліквідацію через збитки у 2024 році

Інтерпайп створив унікальну патронатну службу для підтримки військових та їхніх родин

У Китаї металурги отримають компенсації за закриття старих заводів

Припинення вільної торгівлі з ЄС у червні може стати ударом для економіки України 

Експорт чорних металів з України впав на 20% у січні-лютому

Ламінат, паркет чи вініл? Як обрати підлогове покриття

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 1,2% у 2025 році

Експерти підвищують прогнози зростання цін на основні метали

Китайська HBIS співпрацює з Vale для просування декарбонізації сталі

Український бізнес подав 201 заявку на гранти для переробних підприємств

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки української енергетики України 65 млн євро

21 Березня 2025

Китай різко скоротив імпорт товарів і авто зі США через торгівельну напругу

Інвестори в зелену енергетику закликали державу покращити умови оподаткування галузі

США прагнуть включити в угоду з Україною про копалини контроль над АЕС 

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

ВСІ НОВИНИ ⇢