Держдеп США призупинив програму глобального моніторингу забруднення повітря
Екологія Економіка Новини
З 4 березня Програма моніторингу якості повітря Державного департаменту США більше не передає та не публікує дані про забруднення повітря з датчиків у понад 80 посольствах і консульствах країни по всьому світу. Про це повідомляє The Washington Post. Моніторинг проводився переважно в країнах, де такі дані були обмеженими або ненадійними.
За словами речника Держдепу, причиною призупинення програми є “бюджетні обмеження”. “Нинішній бюджетний клімат вимагає від нас складних скорочень, і, на жаль, ми не можемо продовжувати публікувати ці дані”, – сказав речник відомства.
Раніше дані публікувалися на сайті AirNow.gov, який веде Агентство з охорони навколишнього середовища, а також у мобільному додатку ZephAir. За даними The Washington Post, станом на вечір вівторка на вебсторінці AirNow, присвяченій даним посольств і консульств США, з’явилося повідомлення про помилку.
“Вибачте, але цієї вебсторінки не існує”, – йшлося в повідомленні.
У середу на сайті ZephAir також з’явилися повідомлення “Немає даних” і “Монітор не працює”.
Чому ця програма була важлива
Вона почалася з одного монітора, встановленого у 2008 році на даху посольства США в Пекіні. Прилад визначав вміст дрібнодисперсних частинок із годинним інтервалом. Початковим наміром було надати інформацію для американців і відвідувачів посольства.
Але дані з монітора швидко поширилися в китайському інтернеті – і спричинили тиск на китайських чиновників через те, що вони назвали “надмірним туманом”. В один із днів 2013 року смог досяг такого рівня, що водіям довелося з’їжджати з доріг.
Коли рівень дрібнодисперсних частинок (PM2,5) різко зріс, пекінські монітори зафіксували 500 мікрограмів на кубічний метр повітря. Але монітор посольства США продовжував відстежувати зростання – аж до вражаючих 755 мікрограмів на кубічний метр повітря. І вже наступного року Китай розпочав “війну проти забруднення”.
Посол США в Китаї в той період Гері Локк сказав, що ніколи не бачив, щоб американська ініціатива мала такий “негайний, драматичний вплив на країну”.
У 2015 році Сполучені Штати розширили програму і врешті-решт встановили монітори в таких сильно забруднених містах, як Мумбаї (Індія), Карачі (Пакистан) і Дакка (Бангладеш). Захисники довкілля та громадського здоров’я кажуть, що політики та донори не надали пріоритетності проблемі забруднення повітря.
Хоча в одному зі звітів за 2022 рік було виявлено, що забруднення повітря скорочує середню тривалість життя у світі більш ніж на 2 роки, що робить його більш значущою проблемою для здоров’я, ніж куріння сигар.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram