Рівень вуглекислого газу досяг найвищого рівня за всю історію людства
Екологія Металургія Новини Теми дня
В атмосфері Землі зараз міститься більше вуглекислого газу (CO₂), ніж будь-коли за всю історію людства. Уперше за весь час спостережень середній рівень CO₂ за місяць перевищив 430 частин на мільйон (ppm), згідно з даними фахівців з Інституту океанографії Скріппса в Сан-Дієго.
Середнє значення за травень 2025 року досягло 430,2 ppm – це найвищий показник відтоді, як 67 років тому почалися точні вимірювання, пише Daily Mail.
Що більше CO₂ в атмосфері, то вищими є темпи глобального потепління, яке згодом може зробити поверхню Землі надто спекотною для життя людини. За значно вищих концентрацій CO₂ також може спричиняти цілу низку проблем зі здоров’ям. До числа тривожних наслідків належать когнітивні порушення, сонливість, нудота і, в крайніх випадках, навіть смерть.
“Черговий рік – черговий рекорд. Це сумно”, – сказав директор програми з вивчення CO₂ Інституту Скріппса Ральф Кілінг. Як і інші парникові гази, CO₂ діє як ковдра, затримуючи тепло і нагріваючи нижні шари атмосфери. Це змінює погодні патерни і підживлює екстремальні явища, такі як хвилі спеки, посухи, лісові пожежі, зливи і повені.
Підвищення рівня CO₂ також сприяє закисленню океанів, що ускладнює морським організмам, таким як ракоподібні та корали, формування твердих панцирів і скелетів.
За словами вчених, поточний вміст вуглекислого газу в атмосфері еквівалентний тому, що спостерігався приблизно від 4,1 до 4,5 мільйона років тому – у період, який вчені називають “Пліоценовим кліматичним оптимумом”.
У той час рівень моря був приблизно на 24 метри вищим, ніж сьогодні, а середня глобальна температура була на 3,9°C вищою за доіндустріальний рівень. Фактично, клімат був настільки теплим, що великі ліси вкривали Арктику, де сьогодні простягається сувора, млява тундра.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram