Мінекономіки схвалило будівництво ВЕС на Закарпатті після оцінки впливу на довкілля
Екологія Економіка Новини
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України завершило розгляд матеріалів у межах процедури оцінки впливу на довкілля та надало відповідний висновок щодо проєкту будівництва вітрової електростанції на території Тур’є-Реметівської громади Закарпатської області.
Про це повідомила пресслужба відомства.
Основні висновки ОВД:
- територія, де планується будівництво станції та інфраструктури до неї, розташована за межами пралісів, водно-болотних угідь міжнародного значення, та не входить до природно-заповідного фонду (ПЗФ) та Смарагдової мережі, а об’єкти станції розміщуються на необхідній відстані від об’єктів ПЗФ;
- враховуючи розміри найближчих відстаней до об’єктів ПЗФ та пралісів (80, 140 і 490 м відповідно), охоронні зони цих об’єктів порушуватись не будуть;
- дослідження засвідчили низький вплив на птахів і кажанів;
- проєкт не передбачає вирубування лісу, доступ до майданчика здійснюється уже збудованою дорогою;
- забудовник має містобудівні та земельні документи, порушень під час перевірок не виявлено.
Реалізація проєкту відповідає нормам, передбаченим Законом України «Про ОВД», а забудовник має всі необхідні дозвільні документи, видані в належний спосіб. З правової точки зору, Мінекономіки не має належних підстав для визнання діяльності недопустимою та повної заборони реалізації проєкту.
Також наголошується, що рішення по ОВД для Полонини Руна не означає автоматичні аналогічні рішення по ОВД на інших ділянках, кожен кейс вивчається індивідуально. Зараз здійснюються інші ОВД по вітряках всій країні, в інших областях і кожен кейс вивчається окремо і в межах закону.
Очільник Мінекономіки Олексій Соболев відзначив, що потужності вітропарку покриватимуть споживання близько 235 000 домогосподарств (понад пів мільйона українців).
Проєкт передбачає встановлення тридцяти сучасних вітроенергетичних установок потужністю до 5,5 МВт кожна. Проєктована ВЕС (вся станція з 30 установок) матиме потужність до 156 МВт. Завдяки цьому проєкту щороку Україна зможе отримати близько 480 000 МВт/год енергії природи.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram