Україні потрібні повністю розблоковані порти без будь якого впливу росії на морські перевезення – Оринчак

Економіка Машинобудівництво Металообробка Металургія Точка зору Транспорт
Україні потрібні повністю розблоковані порти без будь якого впливу росії на морські перевезення – Оринчак

Через участь у зерновій угоді росія фактично узаконювала право морського терору та отримувала безпрецедентні можливості по повному контролю за зовнішньою торгівлею суверенної держави в Чорному морі, зокрема завдяки контрольним функціям в протоці Босфор, які  непередбачені згідно конвенції Монтре. Про це в коментарі МінПрому заявила виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак.

"Тобто міжнародне співтовариство фактично стало свідком цього піратства, і де-факто погодилось з таким станом речей. Але ми не можемо постійно знаходитись у заручниках угоди, яку фактично в широких колах називають троянським конем для України, тому що через заблоковані порти наша країна за півтора роки втратила 10% ВВП, 18 мільярдів доларів валютної виручки і майже 140 мільярдів гривень тільки податків. Фактично цими грошами ми "закриваємо" з бюджету держави, наприклад охорону здоров’я чи освіту", - переконана вона.

К.Оринчак також звернула увагу на те, що крім того зернова угода вбила клин у стосунках між Євросоюзом і Україною: "Українські промисловці та аграрії знаходили абсолютно вільні шляхи на інших ринках морських портів. Але справа в тому, що морські порти Європейського Союзу не є настільки потужні і фактично не були обладнані під те, що з України буде йти настільки багато вантажів. А продаж української агропродукції безпосередньо на східноєвропейських ринках також викликав негативну реакцію серед місцевих аграріїв, що призвело на введення заборон на ввезення зерна".

Виконавча директорка НАДПУ переконана, що країна-агресор фактично зробила зернову угоду зброєю проти України. "І ми реально зобов'язані зробити абсолютно все, щоб повернути Україні наше суверенне право на вільну морську торгівлю. Єдиний можливий формат – це абсолютно повністю розблоковані порти і без жодного впливу росії на те, чим ми торгуємо", - вважає вона.

На думку К.Оринчак для цього необхідно здійснити заходи щодо зміцнення оборонного сектору з метою забезпечення безпеки суден у Чорноморському регіоні в тому числі. Для цього Україна повинна добиватись отримання від країн-партнерів додаткових засобі протиракетної оборони, а також засобів необхідних для знешкодження морських мін.

"Звичайно, треба запустити в роботу порядок надання гарантій компенсації шкоди, яка може бути заподіяна морським суднам. Нещодавно він був затверджений урядом і за участі наших міжнародних партнерів створити цей механізм комерційного страхування ризиків", - додала К.Оринчак.

Також необхідно домагатись підсилення санаційного тиску на рф. "Висунути вимоги до країни-агресора і в разі їх невиконання накласти санкції на на судновласників в т.ч. тих, хто транспортує російські товари чи товар до рф під чужим прапором чи умисно вимикає транспондери, портові адміністрації, стивідорні, бункеровочні та страхові компанії, а також операторів буксирного флоту, тобто фактично на всіх учасників морських транспортних перевезень до чи з країни-агресора", - підкреслює виконавча директорка НАДПУ.

"Ми фактично на сьогоднішній день знаходимося як один в полі воїн, отак воно виглядає. І мені хотілося, щоб абсолютно вся влада від Офісу Президента до Кабміну більше об’єднувалась з бізнесом для того, щоб ми все ж таки разом змогли перемогти в цьому напрямку. Тому що ми дуже страждаємо економічно від того, що нам заблокували найдешевший спосіб транспортування будь-чого", - резюмувала К.Оринчак.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢