Як вибір зерна впливає на смак віскі

Технології

Класифікувати спиртний напій як віскі можна в тому разі, якщо в рецептурі містяться необхідні інгредієнти, а саме зерно, вода та дріжджі. Зазвичай у складі переважає солод, який отримують із ячменю. Для цього зерно змішують із підігрітою водою, розкладаючи на твердій поверхні в солодовні. Щойно воно проросте, його сушать у закритих печах. Не менш активно використовують кукурудзу та жито. З огляду на використану сировину формується ціна віскі.

Розповсюджений вміст зернового затору

Близько 90% продукції, доступної на ринку, виготовлено з:

  1. Кукурудзи. Зерно використовують із 1700-х років. Воно надає дистиляту характерний золотистий відтінок, а також солодкий медовий смак. Кукурудза — основний компонент бурбона, який виготовляється в США.
  2. Ячменю. Солодіння вивільняє ферменти, створюючи складні вуглеводні ланцюги. Зрештою вони перетворюються на спирт. Солод надає ячменю горіхово-шоколадний відтінок. Якщо зерно сушать у закритих печах із використанням торфу, з’являється насичений димний шлейф. Зелений ячмінь, який не пройшов етапи замочування та пророщування, має кислий фруктовий смак, схожий на лимони або зелені яблука.
  3. Жита. Зерно додає дистиляту пікантності. Віскі розкривається відтінками пряних спецій, таких як чорний перець, аніс, м’ята. Жито також підсилює смаки гвоздики та мускатного горіха, якими напій збагачується під час витримки в дубових бочках. Житній віскі особливо активно виготовляють у Канаді.
  4. Пшениці. Зерно не має яскраво вираженого смаку, тому його рідко використовують у зерновому заторі. Головна перевага — пшениця пом’якшує характеристики віскі.

Використання нетрадиційних зернових культур

Часто винокурні використовують різні типи зерен, щоб покращити смако-ароматичні характеристики віскі. Деякі з них — це:

  • коричневий рис;
  • кіноа;
  • овес;
  • тритикале.

Коричневий рис гармонійно розкривається в компанії ванільних ароматів, присутніх у класичному віскі. Додатково зерно надає легких підсмажених акцентів, але не таких інтенсивних, як солод.

Кіно активно використовують пивовари через високий вміст білка. Зерно надає легкий горіховий шлейф, який на фініші змінюється пікантними земельними відтінками.

Овес не має гострого смаку — його використовують для балансування. Він покращує смак віскі, помʼякшує землистість ячменю та сухість жита.

Якщо жодного разу не чули про тритикале, не переймайтеся — це гібридне зерно. Його створили на основі жита та пшениці. Воно пом’якшує смак.

Тож наступного разу, коли питимете віскі на самоті або в компанії, спробуйте відчути смак кожного окремого злаку. Якщо напій видається занадто інтенсивним, спробуйте додати льоду або трохи охолодженої води.

Новини

6 Вересня 2024

У липні інфляція зросла до 5,4%

Зелений перехід сталеливарних виробників під загрозою – EUROFER

Туреччина збільшила імпорт брухту до 11,6 млн тонн

Канада вводить антидемпінгові мита на катанку з Китаю, Єгипту та В’єтнаму

Швеція виділить майже $50 млн на підтримку енергосектору України

Галущенко обіцяє, що зима пройде нормально

Україна домовляється щодо збільшення імпорту електроенергії з ЄС

Уніфікація тарифів на вантажні перевезення УЗ не має економічного обгрунтування – експерт

Європейський ринок г/к рулону найслабший за останні роки

Уряд прийняв всі необхідні рішення щодо релокації шахт – Шмигаль

Галущенко відзвутував про сотні мегават нових потужностей

Linde India придбає промислові газові активи Tata Steel на сталеливарному заводі Kalinganagar

В Бразилії знизились ціни на гарячекатаний рулон

Дніпровський метзавод знизив виробництво прокату на 54,6%

Канадська Cyclone Metals розпочала виробництво окатишів прямого відновлення

Будівництво в Євросоюзі у червні зросло на 1,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢