Тільки «зеленого» нам тут не вистачало!

Точка зору

Гривня встановила рекорд падіння для останніх років — 5,25 за долар. Скептики кажуть, що буде й 5,50…
В Україні дефіцит американської валюти: «Нафтогаз» і далі скуповує долари для міждержавних розрахунків, зарубіжні банки гасять кредити, інвестиції в українську економіку призупинилися, плюс світова фінансова криза змушує зарубіжних комерсантів бути обережними. Учора на міжбанківському ринку виникла паніка — долара було мало, а покупців надто багато. Як результат — один «вічнозелений» подорожчав до 5,25. Таким чином, долар вже вийшов за межі валютного коридору: офіційний курс залишається незмінним — 4,85, а «бакс», за задумом Нацбанку, може коливатися у межах чотирьох відсотків. Тобто не переходити планку 5,05.
Банкіри чекали, що фінансовий регулятор, аби згладити проблему, вийде на ринок. Проте керівництво Нацбанку повідомило: воно не має жодного наміру підтримувати рідну гривню й тим самим спустошувати резерви. Це викликало ще одну хвилю паніки на міжбанку, а також призвело до подорожчання долара в обмінних пунктах. Учора курс «стрибав»: купити долар можна було за 5,20 гривні, а продати — за 5,07—5,15. Після міжбанківських потрясінь власники обмінок значно збільшили маржу — різницю між курсом купівлі і продажу. Такий крок вважають першою ознакою нестабільності ринку — банкіри прагнуть захистити себе від можливих коливань курсу.
Утім долар дорожчатиме й надалі. Прогнози фахівців відрізняються тільки цифрами та строками. За оптимістичним сценарієм, якщо Нацбанк не рятуватиме рідну валюту, вже у найближчі дні курс готівкового долара може бути 5,30, за песимістичним — 5,50. Хвилювання людей підігрівають заяви банкірів та мовчання урядовців. Скажімо, нинішній співголова ради інвесторів при Кабінеті Міністрів Сергій Тигіпко днями заявив, що девальвація гривні більша, ніж можлива. Ніхто з банкірів це повідомлення не прокоментував.
Міняти одну валюту на іншу в такий час недоцільно, традиційно радять експерти, бо можна погоріти на курсовій різниці. Фінансові аналітики традиційно радять тримати заощадження в рівних пропорціях у гривні, доларах та євро — якась із валют неодмінно буде зверху. А тим, хто не встиг розкласти яйця в різні кошики, рекомендують покласти «зайві» гривні на депозит. Умови банків нині досить привабливі і дозволять захистити свої гроші від знецінення та валютних стрибків.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢