CBAM перешкоджає роботі європейських металургів – Assofermet

Екологія Металургія Новини
CBAM перешкоджає роботі європейських металургів – Assofermet

Нормативна база механізму вуглецевого коригування кордонів ЄС (CBAM) і захисні заходи щодо імпорту сталі перешкоджають повсякденній діяльності італійських і європейських сталеливарних компаній, заявляє італійська асоціація торгівлі сталлю Assofermet.

Проблеми із заповненням звітів CBAM, економічні наслідки, які очікуються від механізму, починаючи з 2026 року, а також захисні заходи, що діють з 2018 року, викликають глибоке занепокоєння у багатьох членів Assofermet.

Генеральні директорати Європейської Комісії з питань торгівлі та з питань оподаткування та митного союзу звернувся до асоціації з проханням висвітлити критичні питання механізму, щоб допомогти у підготовці остаточної версії.

“Нас запевнили, що наша точка зору буде врахована, особливо щодо майбутньої еволюції CBAM… Погоджуючись з тим, що CBAM також призведе до збільшення витрат для кінцевих споживачів у ланцюжку постачання сталі, Комісії було зазначено, що якщо певні види готової продукції не будуть включені до механізму, європейська промисловість втратить конкурентоспроможність, враховуючи її глобальну роль”, – попереджає Assofermet.

Асоціація відзначає відкрите ставлення італійської влади до проблем всього ланцюга постачання сталі, що виникають через регулювання, і готовність продовжувати діалог щодо регуляторної бази. Хоча термін подання першого квартального звіту для CBAM минув, захисні заходи щодо імпорту сталі закінчуються наприкінці червня 2024 року. “Наразі немає жодних офіційних повідомлень про можливе продовження після першої половини цього року”, – підсумовує Assofermet.

31 січня закінчився термін подання імпортерами першого звіту про викиди в рамках CBAM. Проте цього тижня Європейська комісія оголосила, що через технічний інцидент вона надає можливість подати запит на 30-денну відстрочку для подання звіту.

Під час перехідного етапу CBAM європейські імпортери сталі повинні подавати щоквартальні звіти в систему Європейської комісії, починаючи з четвертого кварталу 2023 року. Протягом перехідного періоду імпортери зобов’язані звітувати про кількість імпортованих товарів і пов’язані з ними прямі та непрямі викиди. Жодних платежів не передбачено. Перехідний етап планується завершити наприкінці 2025 року.

Новини

8 Травня 2024

Сьогодні по всій Україні можливі відключення світла

Ворог атакував об’єкти енергетики у шести областях 

У квітні продаж електромобілів збільшився у 2 раза

Данія виділяє Україні новий пакет допомоги в розмірі понад €33 млн

Дефіцит кадрів на ринку праці зростає, а зарплата незмінна

Ціни виробників промпродукції єврозони у березні знизилися на 0,4%

Експорт металобрухту зі США у березні знизився на 7,2%

У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями – Шмигаль

Міжнародні резерви України у квітні знизилися до $42,4 млрд

7 Травня 2024

Єврокомісія дозволила Nippon Steel придбати US Steel за $14,9 млрд

Відновлення енергосистеми потребує міжнародної допомоги та перегляду тарифу на світло влітку

У квітні попит на вантажівки в Україні зріс на 13% відносно минулого року

Україна має працювати над посиленням європейських санкцій та скасуванням пом’якшень – експерт

У Раді оцінюють збитки енергетичної інфраструктури від атак у $12,5 млрд

Уряд продовжив строк бронювання від мобілізації ще на місяць

ЄС готовий до жорстких торговельних заходів проти Китаю

ВСІ НОВИНИ ⇢