Ціни виробників промпродукції єврозони у березні знизилися на 0,4%

Економіка Новини
Ціни виробників промпродукції єврозони у березні знизилися на 0,4%

Як передає портал Steel Orbis з посиланням на звіт Євростату, Статистичного управління Європейських спільнот, у березні цього року ціни промислових виробників знизилися на 0,4% у зоні євро та на 0,5% у державах-членах Європейського Союзу порівняно з попереднім місяцем. У річному порівнянні цього місяця ціни промислових виробників знизилися на 7,8% в зоні євро і на 7,6% в ЄС.

У березні порівняно з лютим ціни в енергетичному секторі знизилися на 1,8% у зоні євро та на 2,0% у ЄС. Ціни на капітальні товари зросли на 0,1% як у зоні євро, так і в ЄС, тоді як ціни на товари тривалого користування зросли на 0,1% у зоні євро та на 0,2% у ЄС порівняно з попереднім місяцем. У тому ж місяці ціни на товари нетривалого користування зросли на 0,4% як у зоні євро, так і в ЄС, тоді як ціни на проміжні товари зросли на 0,1% у зоні євро та на 0,2% у ЄС , скрізь у місячному порівнянні.

Серед держав-членів, за якими доступні дані, найбільше зростання цін виробників промислової продукції за підсумками місяця було зафіксовано в Ірландії та Швеції (обидві +0,9%), а також у Німеччині та Хорватії (обидві +0,2%), а Найбільше зниження спостерігалося в Болгарії (-3,4%), Данії та Греції (обидві -2,3%) та Іспанії (-2,2%).

Цього місяця порівняно з березнем 2023 року ціни в енергетичному секторі впали на 20,0% у зоні євро та на 18,6% у ЄС. Ціни на проміжні товари знизилися на 4,8% у зоні євро та на 5,0% у ЄС, тоді як ціни на товари тривалого користування зросли на 1,0% у зоні євро та на 0,3% у ЄС, усюди у річному порівнянні. Цього ж місяця ціни на товари короткострокового користування зросли на 0,9% у зоні євро та на 0,6% у ЄС порівняно з аналогічним періодом минулого року. Ціни на капітальні товари зросли на 1,9% у зоні євро та на 1,8% у ЄС у річному порівнянні.

Серед держав-членів, за якими доступні дані, найбільше зростання у річному порівнянні було зафіксовано у Люксембурзі (+16,5%) та на Мальті (+0,7%), а у Словаччині (-24,6%), Ірландії ( -19,8%) та Бельгії. (-13,4%) мало місце найбільше зниження.

Новини

21 Червня 2024

Уряд рекомендував збільшити терміни повернення валютного виторгу від експорту металу та зерна

Імпорт довгого прокату в Італії впав на 40,9%

На Донеччині припинено електропостачання шахти Добропіллявугілля

Кабмін затвердив порядок використання коштів Фонду декарбонізації

Pilbara Minerals планує збільшити виробництво літію на руднику Pilgangoora

Уряд може змінити один з критеріїв для бронювання працівників

Японія ввела санкції проти компанії з Китаю, що постачає мікрочіпи для російських дронів

Світове виробництво чавуну скоротилось майже на 2%

З початку великої війни Україна отримала понад 85 млрд дол допомоги

Україна залишається на 22 місці у рейтингу світових виробників сталі

З вересня уряд запустить механізм кешбеку в межах програми Купуй українське

Кривий Ріг Цемент побудує власну електростанцію

Китайська компанія інвестує 1,2 млрд євро у виробництво акумуляторів для електромобілів у Словаччині

Шотландський завод Liberty Steel не в змозі купувати сляби

Середня зарплата в Україні нижча у 4 рази від польської

Металурги України збільшили експорт плоского прокату на 27,5%

ВСІ НОВИНИ ⇢