МВФ може знизити комісійні платежі для України

Економіка Новини
МВФ може знизити комісійні платежі для України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує переглянути розмір комісій, які він стягує зі своїх найбільших позичальників, після того, як деякі країни висловили занепокоєння, що ці витрати стають невиправданими через високі відсоткові ставки.

Правління МВФ на засіданні у понеділок обговорить варіанти, які дозволили б дати позичальникам перерву у виплаті комісійних платежів, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Такі комісійні платежі сплачують країни, які позичають більше встановленої для них квоти, або потребують більше часу для погашення позик за програмами МВФ.

Мета встановленої МВФ комісії – мотивувати своїх найбільших позичальників менше залежати від кризового кредитора і шукати інші джерела коштів. Хоча надходження від неї поповнили скарбницю Фонду, вона також на мільярди доларів збільшила витрати країн, які і так потерпають від високого боргового навантаження.

А в останні роки через вищі глобальні відсоткові ставки, зокрема Федеральної резервної системи США та Європейського центрального банку, загальна ставка за деякими позиками від МВФ тепер перевищує 8%. Це вдвічі більше, ніж до пандемії Covid-19. Цей тягар несуть головним чином кілька країн, включаючи Аргентину, Єгипет і Україну, які мають сплатити $6 мільярдів відсоткових платежів у наступні п’ять років.

МВФ

Джерело: дані МВФ, зібрані Центром економічних і політичних досліджень.

За словами одного із співрозмовників агентства, на зустрічі розглянуть початкові міркування щодо перегляду комісійних платежів, остаточного рішення цього тижня не очікується.

У квітні МВФ повідомляв, що виконавча рада Фонду цього літа розгляне питання надбавок і “може представити варіанти можливих змін”, з урахуванням наслідків для позичальників і управління ризиками самого Фонду. Для схвалення змін до політики знадобиться підтримка 70% членів правління.

Як повідомлялося, після отримання п’ятого траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $2,2 млрд на початку липня загальний борг України перед МВФ зріс до $13,85 млрд. Таким чином, Україна стала другою серед найбільших боржників МВФ після Аргентини.

Прочитайте також – https://www.dsnews.ua/ukr/economics/de-tochno-dadut-kredit-z-poganoyu-kreditnoyu-istoriyeyu-v-ukrajini-28112023-491438

Новини

4 Жовтня 2024

Австралія з початку року збільшила експорт залізорудної сировнини

Європа продовжить використовувати нікелевий чавун до повноцінного запуску CBAM

Більше половини компаній не компенсуватимуть працівникам підвищення військового збору

Довгий прокат дешевшає на північноєвропейських ринках

Профільний комітет Ради схвалив законопроєкт про підвищення податків

Через мобілізацію в Україні не вистачає водіїв

Рішення щодо економічного бронювання прийнято – Железняк

Тариф на вантажні залізничні перевезення не має бути обтяжений сторонніми послугами

В Україні планують створити інвестфонд для розвитку бізнесу

МВФ ухвалить остаточне рішення про новий транш для України до 21 жовтня 

В Бразилії створюють фонд розробки критично важливих мінералів

Україні потрібно прискорювати будівництво зеленої генерації 

Війна між Ізраїлем та Іраном може призвести до дефіциту сталі в регіоні MENA

Канада обкладе додатковим митом у 25% китайську сталь та алюміній

Росія з легкістю обходить європейські санкції, щоб вести війну проти України – ЗМІ

3 Жовтня 2024

Брак сірчаної кислоти може завадити Індонезії збільшувати виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢