В Італії продовжують купувати російські сляби

Економіка Металургія Новини
В Італії продовжують купувати російські сляби

Деякі виробники металургійної продукції в Італії продовжують закуповувати російські сляби для подальшої переробки на власних потужностях і тим самим фінансують російську агресію проти України. Таку думку висловив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

У жовтні 2022 року ЄС затвердив один з санкційних пакетів проти РФ, який передбачав повну заборону на імпорт слябів із Росії з 30 вересня 2024 року. Проте у грудні минулого року країни ЄС скоригували запроваджені обмеження і відклали закриття європейського ринку для російського продукту до 2028 року. Як зазначає видання, це рішення відкриває можливості для ввезення до ЄС ще 10,7 млн тонн російської сталі, яка до того ж дешевша приблизно на 15% через нижчі витрати російських виробників на електроенергію.

«На жаль, деякі гравці галузі через уряди своїх країн продовжують стверджувати, що повна заборона ввезення російських слябів спричинить проблеми. На мою думку, це не відповідає дійсності, й у цьому є певна частка лицемірства. Це шкодить етичним виробникам, які не купують сировину в країни, що розпочала війну», — зазначив Риженков.

На думку генерального директора Метінвесту, аргумент про те, що купувати сталь із росії вигідно, також не є далекоглядним. Особливо зараз, коли уряд Італії відновив контроль над заводами в Таранто, які раніше належали індійській компанії ArcelorMittal. «Не мені оцінювати аргумент зручності, але ті, хто закуповує продукцію в росії, не купують її в Acciaierie per l’Italia, яка зараз перебуває під контролем уряду й продовжує працювати з низьким завантаженням», — зазначає Риженков. Тож такі покупці фактично підживлюють російську економіку й завдають шкоди італійській. По-перше, вони не купують у місцевого італійського виробника. А, по-друге, шкодять чесним виробникам, таким як Метінвест, зауважило видання.

На початку літа Метінвест призупинив виробництво на заводі у Вероні та перевів працівників підприємства в режим часткової зайнятості. Тим часом сусідній металургійний завод російської групи НЛМК, як пише Corriere della Sera, продовжує безперебійно працювати, імпортуючи сировину материнської компанії.

Новини

17 Вересня 2024

ФДМУ продовжив прийом заявок на участь в аукціоні з приватизації Білгород-Дністровського

Україна може розпочати експорт біометану в Європу

Туреччина збільшила імпорт залізної руди на 58%

Китай за 8 місяців 2024 року експортував в Україну товарів на $8,9 млрд

Україна відвантажила до Болгарії, Туреччини та Єгипту 1,31 млн тонн напівфабрикатів

Тарифи на залізничні перевезення  руди та зерна мають бути різними – ФРТУ

Укрзалізниця хоче збільшити тарифи на перевезення будівельних матеріалів на 52%

Верховна Рада прийняла закон про підвищення податків

Більшість бізнесу очікує зростання – ЄБА

Економічне бронювання не вирішить проблему з дефіцитом кадрів – Риженков

Німеччина додатково виділяє Україні 100 млн євро для проходження зими

Британська металургія закликає пришвидшити впровадження аналога CBAM

Металургія Індії потребує $280 млрд інвестицій для декарбонізації

Нафтогаз розраховує пройти зиму за рахунок українського газу

ЄС готується надати Україні 40 млрд євро кредиту до кінця року без участі США

Імпорт холоднокатаних рулонів у США зріс на 60,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢