Внутрішня експансія – виробники прокату з покриттям розраховують на третину ринку

Металургія Публікації
Внутрішня експансія – виробники прокату з покриттям розраховують на третину ринку

Виробництво прокату з полімерним покриттям в Україні перевищило довоєнний рівень. Про це повідомив директор Metipol Денис Рисухін на комітеті Українського центру сталевого будівництва з покрівельних, фасадних конструкцій та ЛСТК.

Так, якщо у 2021 році вітчизняні заводи реалізували на внутрішньому ринку 40,85 тис тонн прокату з полімерним покриттям, у 2022 році цей показник знизився до 29,83 тис тонн, а у 2023 році збільшився до 59,4 тис тонн.

“Сьогодні в Україні працюють чотири виробники. У порівнянні з минулим роком загальне зростання виробництва склало 60%. Зростання виробництва спостерігається на всіх підприємствах від 33% у компанії Модуль-Україна до 53% у Heavy Metal. Відкрилось нове виробництво у Білій Церкві і вийшло на обсяг виробництва до 2 тис тонн на місяць. Також на 2024 рік нам відомо про запланований запуск одного нового виробництва і ще одна лінія фарбування знаходиться на стадії проекту. Таким чином, у 2025 році в нас вже буде шість виробників”, – підкреслив Д.Рисухін.

Також вітчизняні виробники змогли збільшити свою частку на ринку. Зокрема, якщо у 2021 році вона становила 13,2%, у 2022 році збільшилась до 19,6%, а у 2023 році сягнула 21,4%.

“25 тис тонн у 2023 році виготовив Heavy Metal, план на наступний рік складає 40 тис тонн. “Модуль-Україна” виробив 19 тис тонн, план виробництва на цей рік 30 тис тонн. З іншими виробниками це буде щонайменше 80-90 тис тонн, але орієнтуємось і 100 тис тонн. Це буде третина ринку“, – сказав він.

В той же час експорт вітчизняного прокату з полімерним покриттям продовжує скорочуватись другий рік поспіль. З минулий рік було експортовано менше 6 тис тонн проти 11 тис тонн у 2022 році і 20 тис тонн у 2021 році. Основні причини цього падіння – неконкурентна логістика воєнного часу, блокування українсько-польського кордону та висока собівартість продукції.

“Перспективи збільшення експорту у цьому році також не є обнадійливими. – зазначив директор Metipol, – Все ще дорога логістика позбавляє нас можливості працювати на європейському ринку. І як і в цьому році більша частина продукції буде реалізована на внутрішньому ринку”

Обсяг споживання прокату з полімерним покриттям у минулому році збільшився на 82%, до 277 тис тонн, але значну частину на ньому займає імпорт. Зокрема третина ринка припадає на європейських виробників – 94,2 тис тонн. Також Китай незважаючи на підвищення мит у минулому році реалізував в Україні 95,8 тис тонн прокату з полімерним покриттям.

Крім того на українському ринку зростає частка імпорту з Південної Кореї та Індії. Так корейська продукція зайняла 3,7% у 2023 році (10,1 тис тонн), що відповідає зростанню у 2,5 рази у порівнянні з попереднім роком. Індія збільшила імпорт металу до України у три рази, до 3,6 тис тонн, але її загальна частка складає лише 1,3%.

Новими для України постачальниками прокату з полімерним покриттям сталі В’єтнам та Малайзія, але сталь цих виробників не мала суттєвого впливу на ринок у 2023 році і залишилась на рівні експериментальних поставок з загальною часткою у 0,4% та 0,5% відповідно.  

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢