Подробнее Запомнить город


Захід побачив, що ЄС Україні не світить, але криза йде на спад

12.04.09 , forpost
размер текста:

Після саміту натівський жар спав, і західна преса враз стала менше перейматися і відносинами Альянсу з Україною. У цьому контексті для нашої держави у найкращому випадку відводили згадку в одному короткому реченні.

Однак дискусій на іншу, більш загальну тему – відносин України з Заходом – у чільних західних ЗМІ менше не стало.

На західному фронті – зміни на гірше

Цей тиждень видався особливо насиченим на матеріали, що змальовували перспективи України на західному векторі у песимістичних тонах. Так, один із представників французької центристської партії Франсуа Беру «Демократичний рух» у коментарі для місцевої газети Le Monde висловився однозначно:

в нашої держави немає членського майбутнього у ЄС.

Позиція партії, відомої у самій Франції під скороченою назвою «MoDem», полягала у тому, що ЄС повинен чітко визначити свої кордони, бо його розширення негативно впливає на можливість його процвітання. Вступ до Євросоюзу України, на думку центристів, перешкодив би успішній політичній, соціальній і демократичній розбудові об’єднаної Європи, а тому

нам, як і туркам, потрібно надати статус «привілейованого партнера», що згодом міг би стати схожим на «зв'язок конфедерального типу» – та не більше.

Доволі невтішно для України прозвучала й колонка президента вашингтонського Інституту Джеффрі Кенера, опублікована у Washington Times. Автор піддавав нещадній критиці політику «перезавантаження» американсько-російських відносин Барака Обами. Називаючи Росію «фашистською нафто-державою», Кенер попереджав, що кремлівські лідери мріють про анексію України, і що своєю дружньою позицією Обама відкриває їм шлях для здійснення цієї мрії.

Протилежної думки дотримувався Марцін Войцєховскі з польського видання Gazeta Wyborcza, незадоволений власне наявністю у Польщі критики, схожої на вищенаведену американську. Близько співпрацюючи із США, писав пан Войцєховскі, Росія не зможе залишатися такою, якою є нині, і «не зможе поводитись так, як минулого року в Грузії чи нещодавно в Україні».

Нова змінна – «молдавський фактор»

Окремо слід виділити публікації, що так чи інакше пов’язані із заворушеннями в Молдові. Західна преса знайшла чимало приводів згадати про Україну саме у цьому контексті.

Перш за все було помітним те, що

більшість видань наполегливо намагалася провести паралелі між теперішнім молдовським повстанням і українською «Помаранчевою революцією» - саме те, чого так не хотіла російська і власне молдовська влада.

Подібні порівняння можна було зустріти як на шпальтах французьких Le Figaro і Le Monde, так і у британській пресі. Виняток становила невелика стаття Ніку Попеску у The Guardian, де автор наполягав на тому, що ситуація у Молдові має мало спільного з «кольоровими революціями».

Німецький Der Spiegel також звертав увагу на те, що геополітична ситуація цієї країни багато в чому схожа на становище Грузії та України – маючи на увазі російську «підтримку» Придністров’я, схожу на її ж «підтримку для сепаратистських регіонів» в Україні та Грузії.

Водночас Рішар Верлі з швейцарської газети Le Temps відзначав, що «політична нестабільність у Молдові підтверджує необхідність посилити європейську політику сусідства». На його думку, сучасна молдовська політична криза показує, наскільки для країн Східної Європи важливою є саме «європейська перспектива», і надає ще більшого значення для програми «Східного Партнерства». Втім, у цьому ж матеріалі автор наводив слова неназваного посадовця з Єврокомісії, згідно з якими

ця програма дає східним країнам чітко зрозуміти: ЄС не може гарантувати для них ані членства, ані безпеки.

Не така страшна криза…

Вже традиційно декілька західних друкованих видань присвятили певне місце і для спостережень за розвитком української економічної кризи. Найбільше простору цій темі відвели в американському New York Times, де кореспондент описував кризове життя в Макіївці.

Основною сюжетною лінією тієї статті стала сумна історія Сергія Єрьоміна – одного із багатьох, що втратили роботу на Металургійному заводі ім. Кірова. Втім, розмови із паном Єрьоміним несподівано торкнулися не лише металургії і соціальних проблем – у статті наводилися і його геополітичні міркування: «Україну треба розділити і віддати половину Польщі, а половину – Росії».

Інша частина статті у нью-йоркському виданні була присвячена більш фаховій аналітиці. Одразу декілька спеціалістів запевняли видання, що все зовсім не так погано, як могло б здаватися. Так, наводилася й точка зору, за якою падіння гривні допомогло Україні стати більш конкурентоздатною на світовому ринку сталі.

Позитивні зрушення у розвитку кризи в Україні відзначили й поляки. Gazeta Wyborcza опублікувала на тижні невеличку замітку, у якій сам факт повернення місії МВФ до нашої держави називався «великим досягненням». Саме так, на думку поляків, варто розцінювати крок Фонду назустріч Україні, коли наші політики так і не спромоглися виконати усіх його вимог – насамперед, блокуючи пенсійну реформу через страх втратити виборців.

Лише у статті в американській газеті The Wall Street Journal годі було відшукати оптимістичні нотки. Вважаючи, що російський «Газпром» намагається вдарити нашу державу по кризових болячках, раптово займаючи жорстку позицію щодо недостатньої закупівлі газу українцями, видання для додаткової красномовності наводило і новий прогноз Світового Банку, за яким нашу економіку у цьому році має чекати падіння на 9%. Втім, ця безрадісна публікація на цьому тижні залишилася цілком самотньою.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!