Подробнее Запомнить город


Пишiть листи!

29.01.09 , День
размер текста:

Учорашній день мав початися з засідання Кабміну, на якому, за деякими здогадами, могла відбутися ротація у складі уряду. Як передбачали експерти, без роботи могли залишитися нинішні голови Мін’юсту, МНС, Мінфіну, Мінекономіки, Мінприроди та Мінтрансу. Та цього не сталося. Всіх їх (тимчасово — ?) врятував від звільнення документ, що якимсь чином просочився в інтернет і називається доповідною запискою міністра фінансів Віктора Пинзеника на ім’я прем’єр-міністра й інших членів уряду. Прес-служба уряду відразу ж від імені міністра оприлюднила спростування. Однак, виявляється, у Кабміні не сподобався його оригінал, із яким можна ознайомитися на сайті міністерства, і його відредагували. Ось що сказав Пинзеник: «Я не знайомий із публікацією в інтернеті. Міністр фінансів пише багато доповідних записок уряду. Вони не призначені для публічного обговорення. Матеріали, які підлягають публічному обговоренню, розміщуються на сайті Міністерства фінансів України. Факт учорашньої публікації я розцінюю як провокацію». А ось як буцімто описали, за його словами, ситуацію урядові служби: «Міністр фінансів України не пише жодних таємних доповідних записок уряду. Факт учорашньої публікації у деяких ЗМІ «таємної доповіді» я розцінюю як фальсифіковану провокацію». Це, як кажуть, не вимагає коментарів — усе зрозуміло. (До речі, опублікований в інтернеті сканований документ не має жодних грифів на кшталт «для службового користування» або «секретний»).

І, попри рекомендацію прес-служби уряду засобам масової інформації зняти матеріали, які стосуються «секретної доповіді», що не можна розглядати інакше, крім як антиконституційну спробу відродження цензури, ми вважаємо, що читачі мають право знати правду і ясно бачити свої перспективи.

Згодні, правда буває гіркою. І за це комусь треба відповідати. Та в умовах кризи без цих ліків економіці не обійтися. І навпаки, годувати країну солодкими, але некорисними пілюлями не можна й навіть злочинно, оскільки ситуація лише погіршиться, якщо це, звісно, ще можливо. Єдине, що радує: у діючому уряді знайшлася людина, яка наважилася перервати потік брехні. І це, схоже, доволі вірогідна версія описаної колізії, позаяк на сьогоднішньому засіданні уряду Віктора Михайловича не було (як сказав перший віце-прем’єр Олександр Турчинов, міністр на лікарняному, а за даними УНІАН, — він приходив а потім пішов разом з охороною, послугами якої останнім часом користується.

Про що ж ідеться у крамольній записці, яку прем’єр-міністр нібито заборонила поширювати навіть серед членів уряду?

Її автор стверджує, що ситуація в Україні «найгірша в світі», «Третина промисловості зникла! Таких масштабів скорочення промислового виробництва ще не було за всі роки незалежності України». І всі ці твердження супроводжуються графіками й діаграмами, що наочно підтверджують зроблені висновки. Записка стверджує: «Ми ввійшли у надзвичайно глибоку та серйозну кризу» — і роз’яснює, що 14,4% спаду ВВП у листопаді 2008 року — це реальна база нашого відліку і стану економіки. Невже це для Тимошенко настільки надзвичайна новина, яку треба ховати від громадськості?

Втім, із точки зору кандидата на найвищу в країні посаду такі «схованки», звісно, виправдані. Автор записки зазначає, що передбачених у бюджеті на 2009 рік темпів зростання ВВП досягнути неможливо. А ось інфляція 9,5% цілком можлива, «якщо тільки не буде ввімкнено друкарський станок НБУ. А ризик для цього з’явився. І дуже серйозний». Профінансувати дефіцитний бюджет країни, на думку автора, можна лише за допомогою грошової емісії, однак тоді не втримати курс долара (наслідки для банківської системи очевидні), країна повернеться до інфляції початку 90-х років із надзвичайно болісним і тривалим процесом виходу з цього стану. Відчувається, що автор не схвалює показників держбюджету-2009, і, як стверджують, підпису міністра під ним, дійсно, немає, та й у парламенті бюджет презентував не міністр, як це у нас заведено, а голова уряду.

Далі зазначається, що все більше життєво важливих для країни систем балансують на межі можливого, й це дуже швидко може обернутися втратою рівноваги та неконтрольованістю ситуації. І так далі й тому подібне, включаючи аналіз нереальних показників бюджету і реального стану пенсійного фонду на 24 сторінках зареєстрованого у мінфінівській канцелярії тексту за підписом міністра.

Чи треба ставити під сумнів її автентичність? Здається, якби текст писав провокатор-фальсифікатор, він закінчив би його на критичній ноті. Але ліберал Пинзеник обов’язково запропонував би також і позитивну програму, що складається з непопулярних заходів, на які буде дуже важко піти всім трьом кандидатам у Президенти країни. Саме так і вчинив автор записки. Він виступає проти додаткових податків, пропонує всіляко скорочувати бюджетні витрати, субсидувати з бюджету не всіх, а тільки бідних, ліквідувати розділення пенсіонерів на «сорти», не боїться обмежити прибуток працюючих пенсіонерів, як це було за радянських часів, і ввести диференційовану, залежно від прибутків, плату за житлово-комунальні послуги та газ. Словом, автор записки, ким би він не був, не працює на публіку, а бере на себе нехай і невдячний, але необхідий клопіт — виводити країну з кризи.

Що може протипоставити цьому керівництво уряду? Зрозуміло, що воно не терпітиме дисидентів у своєму складі. Але якщо цитовану доповідну дійсно написав Пинзеник, то її публікація та подальше спростування від уряду видають йому певну, хоч і тимчасову, індульгенцію. Бо негайне вигнання — це визнання його автором незаконно засекреченої доповідної, а себе — брехунами. Зрештою, можна не сумніватися: в уряді Віктора Михайловича все ж надовго не залишать. Не виключено, що його також зарахують до «команди Фірташа» (Дмитро Фірташ, один із власників «РосУкрЕнерго». — Авт.), як і іншого «дисидента», який зазнав днями атаки з боку прем’єр-міністра — тепер уже екс-головного митника Валерія Хорошковського. Напередодні він наважився дати вельми цікаву характеристику нашому прем’єру: «Всі люди для неї є ресурсом для споживання. Доки ти потрібний — тебе обціловуватимуть. У ту саму мить, коли ти почав заважати, — тебе готові затоптати». Добре Хорошковському. Від праведного гніву його врятував Президент, призначивши першим заступником глави СБУ. Так, цікаве рішення. А куди тепер іти Пинзенику? «День» спробував дізнатися про його плани, але телефон у квартирі хворого міністра мовчав.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!