Подробнее Запомнить город


Тарас Стецьків: Ющенко скористається правом розпустити Раду

05.02.09 , fоrpost
размер текста:

У четвер у Верховній Раді буде розглянуто питання щодо резолюції недовіри Кабінету міністрів. Найбільшою інтригою цього дійства є те, чи вдасться опонентам діючого прем’єра назбирати достатню кількість голосів для відставки уряду.

Про те, як завтра розвиватимуться події в парламенті, поговорив з народним депутатом із фракції НУНС Тарасом Стецьківим.

Тарасе Степановичу, чи є вірогідність відставки уряду на завтрашньому засіданні Верховної Ради? Чи є голоси для цього?

Вірогідність завжди є. Але я думаю, що вона на сьогодні дуже невисока.

Швидше за все, завтра буде велике політичне шоу, велике «сотрясіння повітря», великі виступи вождів опозиції, які разом із Президентом, швидше за все, захочуть доказати українському народові неспроможність коаліції і неспроможність уряду. А закінчиться це все нічим.

За інформацією, яку я маю, голосів за відставку уряду опозиція разом із Банковою поки що не набирає.

За вашою інформацією – чи проводить Партія регіонів переговори з комуністами і з частиною фракції НУНС, для того щоб все-таки назбирати необхідні голоси?

Безумовно, проводить. Особливо з тією частиною комуністів, яку репрезентує пан Грач (Леонід Грач – ред.). Я думаю, що інша сторона (я маю на увазі Секретаріат Президента) веде персональну розмову з депутатами, що входять до депутатської групи «За Україну», яку очолює В’ячеслав Кириленко. І, напевно, там вони назбирають якусь кількість голосів.

Я думаю, що

є спроба вплинути на окремих депутатів Блоку Литвина, які, на їхню думку, орієнтовані на Партію регіонів. І ця робота, швидше за все, дасть їм якусь кількість голосів.

Але їх на сьогодні не вистачає для того, щоби провести результативне голосування за відставку уряду.

Уявімо, що Кабмін все-таки відправлений у відставку. Все одно, згідно з законом, він залишається у статусі в.о. Як далі розвиватимуться події в такому разі?

При результативному голосуванні можливий єдиний наслідок – ввімкнеться 60-денний механізм, який дасть можливість Президенту розпустити парламент. Тобто якщо буде відставка уряду, і протягом 60 днів не буде сформована нова коаліція (а вона не буде сформована) і призначений новий уряд, тоді Президент теоретично дістає право розпустити парламент.

На вашу думку, Ющенко скористається цим правом?

Він, безумовно, цим правом скористається, якщо спливуть 60 днів. Ось такий може бути результат.

Але я думаю, що

основним результатом буде радикалізація опозиційної діяльності Партії регіонів.

Голосування не буде результативним, і вони будуть пробувати переходити в якусь жорсткішу опозицію, будуть пробувати «крутити» суспільство, виходити на якісь акції протесту, і, можливо, навіть на більш радикальні дії.

Які кадрові ротації очікуються в Кабінеті міністрів найближчим часом?

Зміни будуть і в квоті БЮТ, і в квоті НУНС.

А конкретні прізвища ми назвемо, як все буде узгоджено в рамках нашого блоку.

Ваш колега по фракції Юрій Кармазін заявляв про те, що нові міністри будуть не зі складу діючих народних депутатів. А звідки ж?

Вони будуть не з депутатів, тому що ми прийняли рішення не рекомендувати депутатам нашої фракції іти в міністри, оскільки це тягне за собою втрату депутатського мандату. Отже, зможуть зайти в парламент по списку ті люди, які, на жаль, не є прихильниками діючої коаліції.

Таким чином, хто посяде крісла міністрів?

Ті, хто буде рекомендований фракцією.

Можна говорити про якісь конкретні кандидатури?

Вони є, але їх ще рано називати.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
На початку квітня Україна нарешті спромоглася презентувати проєкт другого Національного визначеного внеску (НВВ2), тобто свої зобов'язання щодо зменшення викидів СО2 до 2030 року, відповідно до Паризької угоди.
16.04.21
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!