ЄС знайшов спосіб, як Україні стягнути з росії збитки за шкоду природі

Екологія
ЄС знайшов спосіб, як Україні стягнути з росії збитки за шкоду природі

Європейський механізм коригування вуглецевих кордонів CBAM може стати джерелом для компенсації екологічних збитків, що завдала росія Україні під час повномасштабної війни.

Це може стати одним з обхідних шляхів для примусової компенсації, якщо росія відмовиться відшкодовувати збитки добровільно, адже не зможе уникнути сплати вуглецевого мита, повідомляє Financial Times.

Зазначається, що наразі екозбитки від російської агресії вже сягнули $51 мільярда. За даними Міжнародного фонду дикої природи в Україні: знищено 280 000 гектарів лісів; під загрозою знищення опинилися понад 600 видів тварин, 750 видів грибів та рослин; 6 мільйонів людей мають обмежений доступ до питної води, або взагалі його не мають.

В матеріалі підкреслили, що CBAM передбачає додаткову плату за викиди вуглецю, що містяться у певних товарах, які імпортуються до ЄС. Ці кошти будуть направлятись у три екологічні фонди, одним з яких є Соціальний кліматичний фонд (SCF).

Фонд підтримує декарбонізацію у країнах, що розвиваються, та може стати частиною компенсаційного механізму в Україні. Автори наголосили, що торгівля ЄС та росії, попри санкції, все ще залишається на високому рівні.

Так у 2022 році експорт заліза, сталі та алюмінію становив $8,9 мільярда, що охоплює лише 4,55% загального обсягу імпорту ЄС з росії.  Зазначається, що компенсація через CBAM має дві ключові переваги, а саме: зменшить навантаження на європейські бюджети для відновлення України; змусить росію платити, навіть попри різні сценарії розвитку подій та її небажання.

“Мито може не тільки фінансувати післявоєнне “зелене” відновлення України, а й знизити здатність Москви фінансувати свої військові зусилля. CBAM може зробити подальший внесок у декарбонізацію Росії, стимулюючи інвестиції в сталий розвиток”, – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, депутати Європарламенту 18 квітня схвалили угоди щодо реформи системи торгівлі викидами (ETS), механізму регулювання вуглецевих кордонів (CBAM) та створення соціального кліматичного фонду (SCF).

Новини

13 Вересня 2024

Болгарія продовжує переговори щодо продажу ядерних реакторів Україні

У серпні імпорт бітуму в Україну збільшився в півтора раза

Індія продовжила компенсаційні мита на імпорт труб з Китаю та В’єтнаму

На жодній електростанції не збудували другий рівень захисту – Кудрицький

Завод British Steel у Скантропі може зупинитися в разі закриття доменної печі

Voestalpine зупиняє завод у Лінці

Імпорт залізної руди до Туреччини збільшився на 58%

Як ефективно використовувати елеватори для зберігання врожаю

Європейські металурги планують скоротити обсяги виробництва через слабкий попит

В Укрзалізниці сподіваються на підняття тарифів ще до кінця року

З початку року імпорт майже вдвічі перевищив український експорт

Інгулецький ГЗК простоює через високі ціни на електроенергію

Європейська рахункова палата зафіксувала нераціональне використання коштів на зелене відновлення

Порти Великої Одеси можуть перейти на газову генерацію

Україна отримує аварійну допомогу електроенергії з трьох країн

Тайвань скорочує імпорт металобрухту

ВСІ НОВИНИ ⇢