Україна потребує постійної економічної підтримки – глава МВФ
Економіка НовиниДиректор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва назвала “дуже гарною” телефонну розмову у неділю з президентом України Володимиром Зеленським і заявила про необхідність постійної підтримки країни.
“Постійна економічна підтримка з боку партнерів України потрібна для того, щоб закласти основи для відновлення оновленої конкурентоспроможної України”, – написала вона у твіттері пізно ввечері, пише “Інтерфакс-Україна“.
Раніше Зеленський повідомив, що обговорив із Георгієвою забезпечення фінансової стійкості України та підготовку до повоєнного відновлення.
“Маємо чіткі плани на сьогодні, а також бачення перспективи. Упевнений, що співпраця з МВФ і надалі буде плідною”, – написав глава України.
У понеділок у Вашингтоні розпочинаються традиційні “Весняні зустрічі” МВФ і Світового банку, в яких братиме участь делегація з представників фінансового блоку уряду та Нацбанку України. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав основним її завданням залучення додаткових коштів.
Як зазначив представник України в МВФ Владислав Рашкован під час організованого ЦЕС днями обговорення, передбачається, що низка країн у ході “Весняних зустрічей” підтвердять зобов’язання щодо підтримки України. Він уточнив, що для цього вже створено кілька інструментів. Зокрема, МВФ сформував адміністративний рахунок, через який донори можуть спрямовувати гроші в Україну, і уряд Канади вже підтвердив, що надасть 1 млрд. канадських доларів (близько $800 млн.) для підтримки України через цей інструмент.
“Інші країни також приєднаються наступного тижня”, – сказав Рашкован.
За його словами, другий інструмент – створений Світовим банком мультидонорський траст-фонд, в якому вже є кілька внесків кількох країн, і туди підуть $500 млн гранту США, які були анонсовані минулого тижня.
“Наступного тижня ми очікуємо більше зобов’язань країн для підтримки: або через адміністративний рахунок МВФ, або через мультидонорський фонд СБ, або через EU Solidarity Fund. Це добре, що є різні інструменти: для когось вони більш прийнятні, європейські, для когось СБ чи МВФ”, – пояснив Рашкован.
Як повідомлялося, МВФ 9 березня затвердив запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд у рамках інструменту швидкого фінансування (RFI) і наступного дня перерахував ці гроші країні.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram