Україна домовилась з ЄС щодо альтернативних шляхів постачання продовольчого експорту

Економіка Новини Теми дня
Україна домовилась з ЄС щодо альтернативних шляхів постачання продовольчого експорту

Україна вже домовилась з країнами ЄС про побудову альтернативних шляхів постачання українського продовольчого експорту на світові ринки, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Україна, ЄС, США, Канада, Велика Британія та інші партнери працюють разом над тим, щоб уникнути глобальної продовольчої кризи, спровокованої російською агресією та блокадою. Це дуже непросте завдання, але ми працюємо над ним”, — наводить слова Кулеби пресслужба МЗС України у вівторок.

Міністр наголосив, що єдиною причиною обмежень українського продовольчого експорту є агресія Росії проти України та незаконна блокада українських морських портів.

“Своїми злочинними діями Росія підриває глобальну продовольчу безпеку. Але навіть у таких складних умовах Україна докладає максимум зусиль для виконання контрактних зобов’язань та постачання продовольства іноземним споживачам, зокрема з використанням інфраструктури ЄС”, – зазначив він.

Кулеба вкотре застеріг іноземних споживачів від втягування в незаконні російські схеми зі збуту краденого в Україні продовольства та закликав їх купувати українське зерно та іншу сільськогосподарську продукцію через європейську логістичну систему.

У МЗС нагадали, що 12 травня комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян представила в Брюсселі план дій, спрямований на допомогу українському продовольчому експорту під назвою “Шляхи солідарності” (Solidarity Lanes). У рамках цього проєкту 20 млн тонн зерна буде відправлено з України з використанням інфраструктури ЄС менш як за три місяці.

Раніше МЗС України попередило країни, що партії зерна, які продає РФ, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російських окупантів. Крадіжку Росією українського зерна підтверджують і численні свідчення українських аграріїв, і документальні докази, повідомили у відомстві.

Новини

26 Квітня 2024

НКРЕКП відмовилася скасовувати прайс-кепи для промисловості

В лютому імпорт напівфабрикатів з України становив 100 тисяч тонн

США вперше за 40 років розпочнуть виробництво ядерних боєголовок

У Києві вже відновили 70% енергообладнання, пошкодженого російськими обстрілами

25 Квітня 2024

Модель економічного бронювання порушує основоположні принципи конституції – юрист

Тариф на світло треба поступово збільшити до ринкового – експерт

Сумихімпром після тривалої паузи відновив роботу

Україна може стати одним із найважливіших транспортних хабів Європи

НБУ погіршив прогноз зростання української економіки до 3%

Австралійська Mineral Resources збільшила видобуток літію

У НБУ очікують на уповільнення темпів інфляції

Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%

В Німеччині скорочується споживання сталі

SSAB очікує зниження цін на сталь у другому кварталі

Імпорт сталі до США у березні зріс на 1,5%

Нігинський кар’єр повторно виставили на аукціон за 26,32 млн грн

ВСІ НОВИНИ ⇢