Російські заводи з виробництва свинцю знаходяться на межі закриття

Металургія Новини
Російські заводи з виробництва свинцю  знаходяться на межі закриття

Через повну зупинку експорту та низький попит усередині країни на російських заводах з виробництва свинцю накопичилися двомісячні запаси продукції. Частина підприємств знаходиться на межі закриття. Про це пише “Комерсант” із посиланням на джерела в галузі.

За даними газети, на російських заводах з виробництва свинцю накопичилися двомісячні запаси продукції. Зазначається, що частина підприємств перебуває на межі закриття: навантаження на них упало до 30% потужності.

Видання нагадує, що експорт необробленого свинцю в ЄС практично зупинився в березні через проблеми з логістикою та міжбанківськими розрахунками на тлі санкцій, а з 10 липня такі поставки будуть заборонені в рамках п’ятого пакету санкцій ЄС. Для вивезення свинцю в інші країни з 16 травня по 15 листопада 2022 р. виробники повинні отримувати спеціальну ліцензію, проте Мінпромторг РФ досі не видав компаніям жодної ліцензії і не повідомив, коли вони з’являться, пише “Комерсант”.

У відомстві виданню повідомили, що зараз “ведеться робота з переорієнтації експортних постачань у бік Східного регіону”, але не відповіли на запитання щодо причин затримки видачі ліцензій. В уряді РФ газеті заявили, що ліцензування експорту “направлено на попередження дефіциту свинцю до РФ в умовах зовнішніх обмежень”. Проте нестачі свинцю цього року в країні не очікується: після зупинки автомобільної промисловості попит на сировину для акумуляторів упав майже наполовину, стверджує газета.

У сьогоднішніх умовах перспективним напрямом для експорту свинцю в РФ міг би стати Китай, який купує майже 90% свинцевих концентратів, що виробляються в Росії, заявила експерт-аналітик ІПЕМ Анастасія Смольникова. Проте головні заводи перебувають у центральній частині Росії, тому під час поставок у КНР можуть виникнути логістичні труднощі, зазначила вона.

Новини

26 Квітня 2024

Відсутність продажу брухту Укрзалізниці негативно позначається на діяльності компанії

НКРЕКП відмовилася скасовувати прайс-кепи для промисловості

В лютому імпорт напівфабрикатів з України становив 100 тисяч тонн

США вперше за 40 років розпочнуть виробництво ядерних боєголовок

У Києві вже відновили 70% енергообладнання, пошкодженого російськими обстрілами

25 Квітня 2024

Модель економічного бронювання порушує основоположні принципи конституції – юрист

Тариф на світло треба поступово збільшити до ринкового – експерт

Сумихімпром після тривалої паузи відновив роботу

Україна може стати одним із найважливіших транспортних хабів Європи

НБУ погіршив прогноз зростання української економіки до 3%

Австралійська Mineral Resources збільшила видобуток літію

У НБУ очікують на уповільнення темпів інфляції

Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%

В Німеччині скорочується споживання сталі

SSAB очікує зниження цін на сталь у другому кварталі

Імпорт сталі до США у березні зріс на 1,5%

ВСІ НОВИНИ ⇢