Російські заводи з виробництва свинцю знаходяться на межі закриття

Металургія Новини
Російські заводи з виробництва свинцю  знаходяться на межі закриття

Через повну зупинку експорту та низький попит усередині країни на російських заводах з виробництва свинцю накопичилися двомісячні запаси продукції. Частина підприємств знаходиться на межі закриття. Про це пише "Комерсант" із посиланням на джерела в галузі.

За даними газети, на російських заводах з виробництва свинцю накопичилися двомісячні запаси продукції. Зазначається, що частина підприємств перебуває на межі закриття: навантаження на них упало до 30% потужності.

Видання нагадує, що експорт необробленого свинцю в ЄС практично зупинився в березні через проблеми з логістикою та міжбанківськими розрахунками на тлі санкцій, а з 10 липня такі поставки будуть заборонені в рамках п'ятого пакету санкцій ЄС. Для вивезення свинцю в інші країни з 16 травня по 15 листопада 2022 р. виробники повинні отримувати спеціальну ліцензію, проте Мінпромторг РФ досі не видав компаніям жодної ліцензії і не повідомив, коли вони з'являться, пише "Комерсант".

У відомстві виданню повідомили, що зараз "ведеться робота з переорієнтації експортних постачань у бік Східного регіону", але не відповіли на запитання щодо причин затримки видачі ліцензій. В уряді РФ газеті заявили, що ліцензування експорту "направлено на попередження дефіциту свинцю до РФ в умовах зовнішніх обмежень". Проте нестачі свинцю цього року в країні не очікується: після зупинки автомобільної промисловості попит на сировину для акумуляторів упав майже наполовину, стверджує газета.

У сьогоднішніх умовах перспективним напрямом для експорту свинцю в РФ міг би стати Китай, який купує майже 90% свинцевих концентратів, що виробляються в Росії, заявила експерт-аналітик ІПЕМ Анастасія Смольникова. Проте головні заводи перебувають у центральній частині Росії, тому під час поставок у КНР можуть виникнути логістичні труднощі, зазначила вона.

Новини

24 Червня 2022

Запорізькі металурги розглядають варіанти зі скороченням виробництва

Corum виготовить 28 транспортних візків для Павлоградвугілля

Укрзалізниця пропонує підвищити вантажні тарифи на 70%

ДТЕК працевлаштувала майже тисячу переселенців

Російський ММК залишився без експортних замовлень

На українських АЗС дешевшає автогаз

СБУ заблокувала активи видобувних компаній російського олігарха

Метінвест знайшов додаткові ринки збуту для коксівного вугілля

Україноа і Молдова планують відновити залізничне сполучення для вантажних перевезень

Євросоюз вирішив до 1 листопада заповнити газосховища мінімум на 80%

На територію Закарпаття переїхали 305 підприємств

Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС

23 Червня 2022

Україна на чверть скоротила виробництво феросплавів

ЄС оцінить готовність України до митного безвізу

Найбільший видобувач срібла в Росії через санкції має проблеми зі збутом

Метінвест-СМЦ безоплатно надає військовим пластини для бронежилетів

ВСІ НОВИНИ ⇢