Світове виробництво руди залишиться на рівні минулого року

Металургія Новини
Світове виробництво руди залишиться на рівні минулого року

Зростання світового виробництва залізної руди в другому півріччі 2022 року має частково компенсувати спад у першому півріччі. За рахунок цього річний обсяг виробництва сягне показника 2021 року – близько 2,4 млрд т. Про це йдеться в дослідженні Mysteel, пише GMK Center.

За січень-червень 2022 року виробництво залізної руди в усьому світі зменшилося на 2,7% у порівнянні з першим півріччям минулого року – до 1,188 млрд т.

Більшість країн – виробників ЗРС мали перебої у видобутку в першому півріччі поточного року на фоні війни в Україні, відновлення пандемії коронавірусу та несприятливих погодних умов. Насильніше виробництво постраждало в Бразилії, Росії, Україні, Китаї та Південній Африці.

Бразилія, другий за обсягами виробник залізної руди у світі, за січень-червень 2022 року скоротила видобуток на 5,6% р./р. – до 176 млн т.

Раніше бразильська Vale знизила прогноз виробництва у 2022 році з початкових 320-335 млн т до 310-320 млн т. Компанія пояснила це безліччю несприятливих факторів, які мали місце в першому півріччі. Серед них продаж своєї системи Midwestern, вплив сезону інтенсивних дощів та заходи зі скороченню вологості складських запасів.

Країни, що не входять до числа основних виробників ЗРС, у першому півріччі поточного року виробили 567 млн т ЗРС, що на 3,1% менше ніж в січні-червні 2021-го. Скорочення виробництва в цих країнах склало більше половини зниження видобутку за перше півріччя.

Гірничодобувні компанії України в першій половині року скоротили видобуток руди на 27,3% р./р. – до 30,1 млн т. Росія за цей період виробила 44,1 млн т ЗРС (-11,4% р./р.).

Китай за півроку скоротив виробництво залізної руди на 3,6% порівняно з січнем-червнем 2021 року – до 149 млн т. Показник знизився через зупинення роботи гірників для зменшення викидів у період проведення Олімпійських та Параолімпійських ігор.

При цьому, як прогнозує Mysteel, світове виробництво руди відновиться в другому півріччі 2022-го, а особливо в четвертому кварталі, за рахунок сприятливої погоди в Бразилії та нових гірничодобувних проєктів у всьому світі.

Китай у четвертому кварталі має збільшити видобуток на 12,5% р./р. – до 78,3 млн т. У країні вводять в експлуатацію новіх потужності, маючи на меті збільшити виробництво ЗРС до 370 млн т до 2025 року.

Новини

29 Вересня 2022

Україна очікує найближчим часом отримати 550 млн євро від ЄІБ

Метінвест долучає закордонні активи до місії "Рятуємо життя"

Акцизи на паливо повернуться з 30 вересня

Світовий банк оцінив шкоду для економіки від російської агресії

Суд залишив під арештом корпоративні права Дерипаски на 3,58 млрд грн

Український експорт до ЄС перевищив довоєнний рівень

Rusal розраховує перевести на юань майже всі продажі до Південно-Східної Азії

До бюджету закладено вкрай оптимістичний прогноз щодо надходжень від ренти на руду

США оголосили про виділення військової допомоги Україні на 1,1 млрд дол

Метінвест і Укртрансгаз виготовляють турбопічки для військових

Україна отримала від ЄС 500 млн євро фінансової допомоги

28 Вересня 2022

Єврокомісія розробила новий пакет санкцій проти РФ

Труби північних потоків можуть стати непридатними – спецслужби ФРН

Уряд схвалив постанови до запуску митного безвізу з ЄС

Попри проблеми з експортною логістикою уряд заклав до бюджету понад 7,7 млрд грн ренти на видобуток руди

Якщо війна затягнеться Україну може залишити 5 млн громадян – Лібанова

ВСІ НОВИНИ ⇢