Якщо війна затягнеться Україну може залишити 5 млн громадян – Лібанова

Економіка Новини
Якщо війна затягнеться Україну може залишити 5 млн громадян – Лібанова

Україну можуть залишити п'ять мільйонів громадян, якщо війна затягнеться надовго. Нині за кордоном залишаються 1,2 мільйона українців, які виїхали з країни після 24 лютого. Про це розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова у коментарі РБК-Україна.

З 24 лютого по 19 вересня з України виїхали близько 8,4 млн осіб. В'їхали за цей час - 7,2 млн. Наразі за кордоном перебувають 1,2 млн осіб з України. Вагому частину, окрім жінок з дітьми, складають малий прикордонний рух, відрядження, відпустки, виїзд іноземців у перші дні війни, перетин кордонів з метою пільгового ввезення автомобілів", - зазначила вона.

Лібанова зауважила, що за кордоном можуть залишитися 500-600 тисяч із тих людей, які виїхали через війну. Однак, якщо війна триватиме довго, більше року - українці продовжуватимуть їхати. За її словами, максимальна кількість емігрантів може сягнути п'яти мільйонів людей.

Фахівець зазначила, що є ризик того, що після скасування воєнного стану за кордон до своїх дружин із дітьми почнуть їхати чоловіки.

"У світі відбувається жорстка конкуренція за трудові ресурси. Європа старіє сильніше за Україну і компенсує це старіння емігрантами. Українці, які виїхали, добре освічені, значну їхню частину складають діти шкільного та студентського віку. Отже, якщо ця хвиля емігрантів перебуватиме в Європі більше року, є ризик, що більшість не повернеться додому", - пояснила директор Інституту демографії та соціальних досліджень.

За її словами, для того, щоб Україна не втратила мільйони своїх громадян за кордоном, необхідно підтримувати з ними зв'язки. Люди мають почуватися українцями та зберігати зв'язки з Україною.

"Важливо, щоб роботодавці зберігали зайнятість працівників, які виїхали з України. Інакше після війни втратимо робочу силу... З початком війни в Україну повернулися близько 180 тисяч чоловіків, які виїхали з країни раніше. Вони поверталися свідомо, з рішенням захищати свою країну. На такий рівень свідомості робимо ставку, коли аналізуємо перспективи повернення українців з-за кордону", - наголосила Лібанова.

Новини

2 Грудня 2022

У жовтні 2022 року виробництво сталі в Туреччині скоротилося на 17,8%

Італія введе тимчасову адміністрацію на завод російського Лукойла

Енергоатом та Holtec обговорили спільні проєкти та поглиблення співпраці

Українцям спишуть кредити на майно, знищене окупантами

Кабмін звільнив від імпортного мита та ПДВ комплектуючі для виробництва генераторів

Метінвест розробив броньовані щити для операторів крупнокаліберної зброї

SCM сплатила до бюджету понад 60 млрд грн податків

Власники танкерів відмовляються перевозити російську нафту

За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго

Дефіцит держбюджету України перевищив 800 млрд грн

Український експорт у листопаді лишився на рівні минулого місяця

На відновлення України необхідно щонайменше 350 млрд дол – СБ

Airbus за кілька місяців обіцяє відмовитись від російського титану

Росії не вдасться повністю відключити Україну від електрики – гендиректор ДТЕК

Верховна Рада спростила розробку родовищ корисних копалин

Уряди ЄС погодили обмеження ціни на російську нафту

ВСІ НОВИНИ ⇢