Європа запровадила прикордонний податок на викиди вуглецю

Екологія Новини
Європа запровадила прикордонний податок на викиди вуглецю

В Брюсселі учасники переговорів з країн ЄС та Європейського парламенту досягли угоди щодо закону про введення витрат на викиди CO2 при імпорті заліза та сталі, цементу, добрив, алюмінію та електроенергії.

Компанії, що імпортують ці товари до ЄС, повинні будуть купувати сертифікати, що покривають їх поточні викиди вуглецю. Мохаммед Шахім, провідний переговорник згідно із законом у Європейському парламенті, сказав, що прикордонний тариф матиме вирішальне значення для зусиль ЄС щодо боротьби зі зміною клімату.

«Це один із небагатьох механізмів, які ми маємо, щоб стимулювати наших торгових партнерів до обезуглерожування їхньої обробної промисловості», — сказав Чахім.

Метою збору є запобігання підриву європейської промисловості дешевшими товарами, виробленими в країнах із слабкішими екологічними нормами.

Це також буде застосовуватися до водню, що імпортується, якого не було в початковій пропозиції ЄС, але на включення якого законодавці ЄС наполягали на переговорах. в ході відповідних переговорів щодо реформи вуглецевого ринку ЄС.

В даний час ЄС видає вітчизняній промисловості безкоштовні дозволи на викиди CO2, щоб захистити ти її від іноземної конкуренції, але планує поетапно відмовитися від цих безкоштовних дозволів, коли буде поетапно запроваджено прикордонний тариф на викиди вуглецю, щоб відповідати правилам Світової організації торгівлі. Наскільки швидко станеться це поетапне впровадження, буде вирішено під час переговорів щодо вуглецевого ринку.

Брюссель заявив, що країни можуть бути звільнені від податку, якщо вони проводять аналогічну політику ЄС щодо зміни клімату, і припустив, що на цій підставі Сполучені Штати можуть бути звільнені від сплати прикордонного податку на вуглець.

Проте, план ЄС зіткнувся з критикою з боку країн, включаючи Китай, і з’явився на тлі загострення торгової напруги зі Сполученими Штатами через субсидій Закону про зниження інфляції для «зелених» технологій, які, за словами ЄС, можуть завдати шкоди європейським фірмам.

Тариф є частиною пакету політик ЄС, покликаних допомогти світові уникнути катастрофічних змін клімату за рахунок скорочення викидів ЄС на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року.

Новини

26 Квітня 2024

НКРЕКП відмовилася скасовувати прайс-кепи для промисловості

В лютому імпорт напівфабрикатів з України становив 100 тисяч тонн

США вперше за 40 років розпочнуть виробництво ядерних боєголовок

У Києві вже відновили 70% енергообладнання, пошкодженого російськими обстрілами

25 Квітня 2024

Модель економічного бронювання порушує основоположні принципи конституції – юрист

Тариф на світло треба поступово збільшити до ринкового – експерт

Сумихімпром після тривалої паузи відновив роботу

Україна може стати одним із найважливіших транспортних хабів Європи

НБУ погіршив прогноз зростання української економіки до 3%

Австралійська Mineral Resources збільшила видобуток літію

У НБУ очікують на уповільнення темпів інфляції

Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%

В Німеччині скорочується споживання сталі

SSAB очікує зниження цін на сталь у другому кварталі

Імпорт сталі до США у березні зріс на 1,5%

Нігинський кар’єр повторно виставили на аукціон за 26,32 млн грн

ВСІ НОВИНИ ⇢