Європа запровадила прикордонний податок на викиди вуглецю

Екологія Новини
Європа запровадила прикордонний податок на викиди вуглецю

В Брюсселі учасники переговорів з країн ЄС та Європейського парламенту досягли угоди щодо закону про введення витрат на викиди CO2 при імпорті заліза та сталі, цементу, добрив, алюмінію та електроенергії.

Компанії, що імпортують ці товари до ЄС, повинні будуть купувати сертифікати, що покривають їх поточні викиди вуглецю. Мохаммед Шахім, провідний переговорник згідно із законом у Європейському парламенті, сказав, що прикордонний тариф матиме вирішальне значення для зусиль ЄС щодо боротьби зі зміною клімату.

«Це один із небагатьох механізмів, які ми маємо, щоб стимулювати наших торгових партнерів до обезуглерожування їхньої обробної промисловості», — сказав Чахім.

Метою збору є запобігання підриву європейської промисловості дешевшими товарами, виробленими в країнах із слабкішими екологічними нормами.

Це також буде застосовуватися до водню, що імпортується, якого не було в початковій пропозиції ЄС, але на включення якого законодавці ЄС наполягали на переговорах. в ході відповідних переговорів щодо реформи вуглецевого ринку ЄС.

В даний час ЄС видає вітчизняній промисловості безкоштовні дозволи на викиди CO2, щоб захистити ти її від іноземної конкуренції, але планує поетапно відмовитися від цих безкоштовних дозволів, коли буде поетапно запроваджено прикордонний тариф на викиди вуглецю, щоб відповідати правилам Світової організації торгівлі. Наскільки швидко станеться це поетапне впровадження, буде вирішено під час переговорів щодо вуглецевого ринку.

Брюссель заявив, що країни можуть бути звільнені від податку, якщо вони проводять аналогічну політику ЄС щодо зміни клімату, і припустив, що на цій підставі Сполучені Штати можуть бути звільнені від сплати прикордонного податку на вуглець.

Проте, план ЄС зіткнувся з критикою з боку країн, включаючи Китай, і з'явився на тлі загострення торгової напруги зі Сполученими Штатами через субсидій Закону про зниження інфляції для «зелених» технологій, які, за словами ЄС, можуть завдати шкоди європейським фірмам.

Тариф є частиною пакету політик ЄС, покликаних допомогти світові уникнути катастрофічних змін клімату за рахунок скорочення викидів ЄС на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року.

Новини

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

Деякі митниці перешкоджають експорту металобрухту до ЄС – Бублей

Запоріжкокс наростив випуск продукціі на 6,1%

На ЄС припадає більше половини зовнішньоторговельного обороту України

ВСІ НОВИНИ ⇢