Металургія найбільше постраждалий сектор економіки від бойових дій
Економіка Металургія Новини Теми дня
Найбільше постраждала від бойових дій металургія, яка до 24 лютого становила другу за величиною статтю українського експорту. Крім того, продукцію, яка традиційно перевозилася портами, досі вимушено возять суходолом, що не лише сповільнює логістику, але й здорожчує її в декілька разів.
За даними асоціації Укметалургпром, виробництво суттєво скорочувалося починаючи з лютого. За підсумками січня-листопада, сталі, прокату та чавуну в середньому виготовлялося на 70% менше, ніж за аналогічний період 2021 року, пише Економічна правда.
З початком відключень електроенергії металургійні та видобувні підприємства скоротили свої потужності, або перевели виробництво на нічні години.
В листопаді Метінвест мусив в аварійному порядку зупиняти потужності через відсутність електропостачання. “Зараз вони працюють з різним завантаженням через енергодефіцит: ГЗК у Кривому Розі доводиться призупиняти роботу бурових верстатів, переробних комплексів, та виводити деякі дільниці у простій” – , розповідають у Метінвесті.
Після першого в історії блекауту виробництво призупинив й інший промисловий гігант – “АрселорМіттал Кривий Ріг”. У грудні компанія заявила, що потужності підприємства завантажені всього на 20%.
Альтернативну генерацію у масштабах великого металургійного виробництва неможливо побудувати за кілька місяців, і навіть за рік, кажуть у “Метінвест”. Тож, ймовірно, що наслідки відключень для виробництва металургійної продукції надалі будуть серйознішими.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram