ЄС допоможе Україні посилити екологічне законодавство

Екологія Новини
ЄС допоможе Україні посилити екологічне законодавство

Абсолютне ігнорування росією міжнародного права скептично налаштовує щодо шансів на реальну компенсацію за екоцид Євросоюз готовий надати Україні необхідну підтримку для посилення законодавчих вимог у сфері клімату та навколишнього середовища на шляху до вступу в ЄС, переходу до “зеленої” економіки, виходу на нові ринки та підвищення безпеки. Про це в інтервʼю Інтерфакс-Україна розповів віцепрезидент Єврокомісії з питань клімату Франс Тіммерманс, зазначивши, що ціна бездіяльності буде набагато вищою.

Тіммерманс зазначив, що в енергетичному секторі Україна вже досягла значного прогресу в організації своїх ринків електроенергії та газу.

На ринках запровадили анбандлінг та сертифікацію операторів газотранспортних мереж, мереж електропередачі, а також структуру ринку електроенергії та газу на основі правил ЄС. Це дозволило приєднати Україну до енергомережі ЄС.

“Я бачу великий потенціал для поглиблення енергетичного співробітництва між Україною та ЄС, особливо щодо відновлюваних газів, зокрема воденю і біометану”, — сказав Тіммерманс, зазначивши, що в Україні є величезні ділянки землі, на яких можна будувати установки відновлюваної енергетики.

Він підкреслив, що однією з переваг відновлюваної енергетики є значно більша децентралізація енергосистеми, що важливо з огляду на загрозу російських ударів.

На його думку, поглиблена співпраця між Україною та ЄС також викликає більше довіри з боку інвесторів, які прагнуть нормативної ясності та хочуть знати майбутній напрямок країни.  Зазначається, що Тіммерманс висловив упевненість, що рішуча прихильність уряду “Зеленій” угоді та величезний потенціал України для виробництва відновлюваної енергії разом із зусиллями з відновлення допоможуть зробити країну привабливою “зеленою” економікою. Щодо окремих правил для України у новому механізмі коригування вуглецевих кордонів ЄС (CBAM) він пояснив, що вуглецеве мито фокусується на продуктах, а не на країнах.

CBAM буде поступово впроваджуватися протягом наступних кількох років, і під час початкової, перехідної фази, імпортери товарів у рамках CBAM повинні будуть звітувати лише про викиди парникових газів, пов’язані з їхнім імпортом цементу, чавуну та сталі, алюмінію, добрив, електрики та водню. “Коли ми підготуємося до того, щоб система запрацювала, Єврокомісія обговорить з країнами, як враховувати їхні внутрішні системи ціноутворення на викиди вуглецю та як мінімізувати адміністративний тягар для товарів, що надходять з їхніх країн”, – сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Він також зазначив, що Євросоюз готовий надати підтримку у відновленні флори та фауни України, де це можливо. “Я додам, що як людина, яка дуже цікавиться екоцидом як новим поняттям у міжнародному праві, я уважно стежу за зусиллями України отримати від міжнародних судів визнання та компенсацію за завдану екологічну шкоду. Абсолютне ігнорування росією міжнародного права змушує мене скептично налаштовуватися щодо шансів на реальну компенсацію, але для розробки концепції та її застосування подальші кроки України в цьому напрямку будуть дуже актуальними”, – додав Тіммерманс.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢