ЄС допоможе Україні посилити екологічне законодавство

Екологія Новини
ЄС допоможе Україні посилити екологічне законодавство

Абсолютне ігнорування росією міжнародного права скептично налаштовує щодо шансів на реальну компенсацію за екоцид Євросоюз готовий надати Україні необхідну підтримку для посилення законодавчих вимог у сфері клімату та навколишнього середовища на шляху до вступу в ЄС, переходу до “зеленої” економіки, виходу на нові ринки та підвищення безпеки. Про це в інтервʼю Інтерфакс-Україна розповів віцепрезидент Єврокомісії з питань клімату Франс Тіммерманс, зазначивши, що ціна бездіяльності буде набагато вищою.

Тіммерманс зазначив, що в енергетичному секторі Україна вже досягла значного прогресу в організації своїх ринків електроенергії та газу.

На ринках запровадили анбандлінг та сертифікацію операторів газотранспортних мереж, мереж електропередачі, а також структуру ринку електроенергії та газу на основі правил ЄС. Це дозволило приєднати Україну до енергомережі ЄС.

“Я бачу великий потенціал для поглиблення енергетичного співробітництва між Україною та ЄС, особливо щодо відновлюваних газів, зокрема воденю і біометану”, — сказав Тіммерманс, зазначивши, що в Україні є величезні ділянки землі, на яких можна будувати установки відновлюваної енергетики.

Він підкреслив, що однією з переваг відновлюваної енергетики є значно більша децентралізація енергосистеми, що важливо з огляду на загрозу російських ударів.

На його думку, поглиблена співпраця між Україною та ЄС також викликає більше довіри з боку інвесторів, які прагнуть нормативної ясності та хочуть знати майбутній напрямок країни.  Зазначається, що Тіммерманс висловив упевненість, що рішуча прихильність уряду “Зеленій” угоді та величезний потенціал України для виробництва відновлюваної енергії разом із зусиллями з відновлення допоможуть зробити країну привабливою “зеленою” економікою. Щодо окремих правил для України у новому механізмі коригування вуглецевих кордонів ЄС (CBAM) він пояснив, що вуглецеве мито фокусується на продуктах, а не на країнах.

CBAM буде поступово впроваджуватися протягом наступних кількох років, і під час початкової, перехідної фази, імпортери товарів у рамках CBAM повинні будуть звітувати лише про викиди парникових газів, пов’язані з їхнім імпортом цементу, чавуну та сталі, алюмінію, добрив, електрики та водню. “Коли ми підготуємося до того, щоб система запрацювала, Єврокомісія обговорить з країнами, як враховувати їхні внутрішні системи ціноутворення на викиди вуглецю та як мінімізувати адміністративний тягар для товарів, що надходять з їхніх країн”, – сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Він також зазначив, що Євросоюз готовий надати підтримку у відновленні флори та фауни України, де це можливо. “Я додам, що як людина, яка дуже цікавиться екоцидом як новим поняттям у міжнародному праві, я уважно стежу за зусиллями України отримати від міжнародних судів визнання та компенсацію за завдану екологічну шкоду. Абсолютне ігнорування росією міжнародного права змушує мене скептично налаштовуватися щодо шансів на реальну компенсацію, але для розробки концепції та її застосування подальші кроки України в цьому напрямку будуть дуже актуальними”, – додав Тіммерманс.

Новини

23 Квітня 2024

Уряд виділив додаткові 8 млрд грн на зведення фортифікаційних укріплень

Уряд США спрямував $7 млрд на встановлення сонячних панелей

Україна не виставлятиме газотранспортні потужності на аукціон після завершення договору з рф

Україна примусово забере у росіян 92,67% акцій Енергомашспецсталі

Світове виробництво сталі у березні скоротилося на 4,3%

Європейські металурги скаржаться на бюрократичні затримки з фінансуванням зеленого переходу

Нафтогаз обіцяє ще рік не підвищувати ціну на газ для населення

Європейський парламент продовжив ліберальний режим торгівлі з Україною

У березні відвантаження руди з австралійського Порт-Хедленд збільшились на 29%

Виробництво чавуну у світі скоротилось майже на відсоток

Україна залишається на 23 місці у рейтингу світових виробників сталі

Бізнес скаржиться на проблеми з пошуком персоналу

Ferrexpo збільшила виробництво окатків у 3 рази 

Україна та Бразилія планують збільшити товарообіг

Україна підтвердила антидемпінгові мита зі сталевих кріплень з Китаю

Валютні обмеження блокують проекти з відбудови у приватному секторі 

ВСІ НОВИНИ ⇢