Допомоги для України у виді грантів від США та ЄС недостатньо - Мінфін

Економіка Новини
Допомоги для України у виді грантів від США та ЄС недостатньо - Мінфін

Заявленої на 2023 рік допомоги для України у виді грантів від США та пільгових кредитів від Європейського Союзу недостатньо, оскільки повномасштабна війна затягується. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко написав у колонці для видання TIME, повідомляє пресслужба відомства.

«Підтримка міжнародних партнерів відіграватиме вирішальну роль у тому, як ми пройдемо 2023 бюджетний рік. Ми вітаємо пропозицію США продовжити надання грантів Україні, а також пропозицію Європейської Комісії розпочати нову повномасштабну програму макрофінансової допомоги Україні у 2023 році. Але в умовах тривалої війни цього недостатньо», – наголосив Марченко.

Він нагадав, що на початку російського вторгнення міжнародні партнери оцінили дефіцит бюджету України на рівні $5 млрд на місяць до кінця 2022 року.

«Станом на початок грудня ми отримали трохи більше $28 млрд з необхідних $50 млрд. Національному банку України довелося надрукувати ще $12 млрд, щоб забезпечити всі необхідні видатки бюджету», – зауважив Марченко.

Він додав, що у 2023 році дефіцит державного бюджету України прогнозується на рівні $38 млрд. При цьому масовані ракетні обстріли по всій території України збільшують витрати на відбудову та економічні втрати у цьому році.

Для подолання цих викликів Україна пропонує створити платформу для координації фінансової допомоги за участю міжнародних партнерів за аналогом майданчика для військової допомоги на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині.

«Ідея створення цієї платформи полягає в тому, щоб на регулярній основі збирати за одним столом країни-члени G7 та міжнародні фінансові інституції для обміну інформацією про ключові події та прогнози, а також для забезпечення своєчасного та ефективного спрямування фінансової допомоги від різних донорів. Така співпраця сприятиме підвищенню ефективності надання коштів», – наголосив Марченко.

«За участі України у ролі співголови, платформа може розробити ефективні та стійкі механізми координації фінансової підтримки України, а також стати цінною моделлю для інших країн для використання в майбутньому», – додав голова Мінфіну.

Нагадаємо, Міністерство фінансів планує залучити у 2023 році для фінансування дефіциту державного бюджету майже $38 млрд від міжнародних партнерів, зокрема від США, ЄС та МВФ, у тому числі $18 млрд – від США, $15 млрд – від МВФ, ще $4,9 млрд має надійти від ЄС та з інших джерел. Найбільшу суму планується отримати у перші місяці 2023 року – понад $4 млрд на місяць.

Новини

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

Нідерланди передали Україні 300 тонн енергообладнання

Експорт чорного брухту з Японії скоротився на 13,6%

Поставки чавуну з України до Турції скоротилися 

Liberty Steel реалізує нові проекти з оптимізації та підвищення якості продукції

Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Tata Steel розпочала будівництво нового міні-заводу з виробництва арматури

Прямі збитки українського бізнесу внаслідок війни сягнули 13 млрд – KSE

Російська компанія відсудила борг у Фірташа в 30 млрд руб.

JSW Steel, ArcelorMittal та НЛМК можуть викупити два заводи Liberty Steel у Бельгії

Уряд затвердив процедуру отримання дозволу на викиди

Суха Балка замінить електродетонатори на неелектричні

УЗ не планує масового списання вагонів у 2023 році

США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Ісландія допомагатиме відновленню енергетичного сектору України

У Польщі хочуть побудувати завод з виробництва зброї для України

ВСІ НОВИНИ ⇢