Євросоюз вживає екстрених заходів для збільшення зеленої генерації

Екологія Економіка Новини
Євросоюз вживає екстрених заходів для збільшення зеленої генерації

Євросоюз вживає екстрених заходів для розгортання “зеленої” енергетики, зокрема прискорює дозвільні процедури та звільняє деякі ВДЕ-проєкти від проходження оцінки впливу на довкілля.

На думку Єврокомісії, розгортання та експлуатація установок ВДЕ має вважатися такими, що становлять вищий суспільний інтерес, повідомляє аналітичний центр DiXi Group.

В матеріалі зазначили, що у грудні 2022 року Рада ЄС офіційно ухвалила рішення про прискорення отримання дозволів на проєкти ВДЕ. Це сприятиме реалізації плану REPowerEU, спрямованого на відмову ЄС від російських енергоносіїв. 

Окрім того у листопаді 2022 року, Єврокомісія представила проєкт Регламенту Ради, що спрямований на:

-визнання, що проєкти ВДЕ становлять вищий суспільний інтерес та мають позитивний вплив та здоров’я та безпеку громадян;

-прискорення дозвільних процедур для сонячних установок на будівлях, а також звільнення таких установок від проведення певної ОВД;

-на заходи для подальшого спрощення надання дозволів, що стосується реконструкції установок ВДЕ, а також встановлення спрощеної процедури підключення до мережі;

-спрощення видачі дозволів та підключення до мережі теплових насосів, що стимулюватиме розвиток ВДЕ в секторі опалення.

Аналітики підкреслили, що Єврокомісія вважає, що установки ВДЕ та теплові насоси мають вирішальне значення для боротьби зі зміною клімату, зниження цін на енергію, зменшення залежності ЄС від викопного палива та безпеки постачання енергоресурсів. 

Автори розповіли, що значне пришвидшення видачі дозволів має призвести до прискорення розгортання проєктів малої ВДЕ-генерації.

Дозволи на обладнання для генерації з сонячної енергії, суміжні установки накопичення та підключення до мережі (окрім наземних установок) видаватимуться протягом місяця. Окрім того, такі установки звільняються від проведення певної процедури ОВД.

Аналітики підкреслили, що в дозвільну процедуру ввели поняття “мовчазної згоди”. Тобто дозвіл вважається виданим після закінчення кінцевого терміну, якщо відповідний орган не повідомив про своє рішення.

Вони наголосили, що відступи від ОВД передбачаються для двох конкретних категорій сонячних установок, що матимуть мінімальний вплив на довкілля: розміщення СЕС на дахах будівель, паркінгах, навісах, уздовж транспортної інфраструктури або будь-яких інших штучних споруд; невеликі установки потужністю до 50 кВт, які не матимуть значного негативного впливу на навколишнє середовище чи мережу та не викликатимуть занепокоєнь щодо безпеки.

Зазначається, країни ЄС можуть звільняти від ОВД проєкти ВДЕ та проєкти щодо розбудови систем накопичення енергії, які необхідні для інтеграції ВДЕ в енергетичну систему. Такі проєкти мають розташовуватись у спеціально відведених майданчиках, які попередньо підлягали стратегічній екооцінці.

Автори розповіли, що для швидкого збільшення виробництва “зеленої” електроенергії значний потенціал має модернізація існуючих установок ВДЕ.

Це також зменшує потребу в пошуку місць для розміщення нових проєктів. Зазначається, що дозвільна процедура, зокрема з відповідними екоекспертизами, для таких проєктів триватиме до 6 місяців. Регламент також спрощує процедури приєднання до мережі у випадках, коли модернізована установка має до 15% більшу загальну потужність.

Аналітики підкреслили, що теплові насоси є ключовою технологією для виробництва тепла та холоду з ВДЕ та мають значний потенціал для зменшення використання газу для опалення як у промисловості, так і в будівлях.

Процедура отримання дозволу має тривати до 3 місяців для наземних теплових насосів і один місяць для теплових насосів електричною потужністю менше 50 МВт.

Окрім того, підключення теплових насосів до електромережі має відбуватися лише через сповіщення для малих насосів (до 12 кВт потужності) та для насосів проз’юмерів потужністю до 50 кВт (якщо потужність ВДЕ-установки проз’юмера складає до 60% потужності теплонасоса).

Новини

19 Квітня 2024

ДТЕК попереджає про можливі відключення світла у Києві

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢