Китай виділив Росії танкери для вивезення нафти

Економіка Новини
Китай виділив Росії танкери для вивезення нафти

Щонайменше чотири супертанкера китайських компаній були залучені для вивезення російської нафти після набуття чинності ембарго, введеного проти агресора, повідомляє Reuters.

За даними фінансового сервісу Eikon, танкери були надані для вивезення нафти до Китаю у грудні 2022 року та січні 2023 року, після того, як країни G7 заборонили надання суднових та страхових послуг на постачання російської нафти до Азії.

Китай, будучи найбільшим імпортером нафти в світі, продовжує купувати російську сировину, незважаючи на посилення західних санкцій, які Пекін назвав незаконними і односторонніми.

Щоб обходити санкції, Росія перевантажує нафту сорту Urals зі своїх танкерів льодового класу на супертанкери Lauren II, Monica S, Catalina 7 і Natalina 7. Усі судна під прапором Панами прямують до Китаю. Зазначається, що Lauren II належить китайській компанії Maisie Ltd, танкер Catalina 7 належить гонконзькій компанії Canes Venatici Ltd, а Natalina 7 — гонконзькій Astrid Menks Ltd. Судно Monica S належить китайській Gabrielle Ltd.

Загалом з 22 грудня по 23 січня китайські супертанкери з російською нафтою здійснили п’ять рейсів до Китаю та Індії.

Довгі рейси, низькі ціни на сировину та рекордно високі фрахтові ставки зменшили прибуток країни-терориста, але використання супертанкерів на азійських маршрутах може значно скоротити витрати на експорт, зазначає Reuters.

Керівник китайської фірми, яка бере участь у постачанні, оцінив, що у 2023 році для перевезення роснафти знадобиться 18 супертанкерів і ще 16 суден розміром Aframax. Такої кількості танкерів достатньо для транспортування 15 млн тонн на рік або близько 10% від загального експорту Urals.

“З огляду на те, що ціни на Urals значно нижчі за граничну ціну, купівля Urals є, по суті, законною”, — прокоментував керівник китайської фірми, яка займається постачанням.

Водночас Індія купуватиме нафту скрізь, де зможе забезпечити найнижчу ціну, заявив міністр нафти Індії Хардіп Сінгх Пурі. Джерела в галузі повідомляють, що індійські нафтопереробники «вибили» знижку в $15-20 за барель на російську нафту.

Новини

19 Квітня 2024

ДТЕК попереджає про можливі відключення світла у Києві

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢