Доходи Росії від експорту добрив минулого року зросли попри війну і санкції

Економіка Новини
Доходи Росії від експорту добрив минулого року зросли попри війну і санкції

Доходи Росії від експорту добрив минулого року значно зросли попри зменшення фізичних обсягів продажів, оскільки світові ціни на них різко зросли після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), доходи Росії від експорту добрив за перші 10 місяців 2022 року зросли на 70% у порівнянні з тим самим періодом попереднього року – до $16,7 млрд, пише Financial Times.

При цьому обсяги експорту російських добрив у натуральному вираженні знизилися лише на 10% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, незважаючи на прогнози аналітиків, що передбачали обвал експорту російський добрив після початку великої війни проти України.

Експорт продовольства та добрив з Росії звільнений від західних санкцій задля продовольчої безпеки. Водночас Москва продовжує експорт добрив за альтернативними напрямками, наприклад, до Індії, Туреччини та В’єтнаму.

“Очевидно, що такі країни, як Індія, є найбільшими бенефіціарами”, – зауважив представник FAO Йозеф Шмідхубер.

Вартість добрив у світі почала зростати ще до початку вторгнення РФ в Україну через зменшення експорту російського газу – основної сировини для виробництва азотних добрив, зазначає FT. Ціни на калій, ще одне ключове добриво, підскочили після санкцій Заходу проти Білорусії, одного з найбільших виробників добрив для сільськогосподарських культур після придушення протестів у 2020 році.

Однак у 2023 році Росія навряд чи зможе отримувати вигоду від зростання цін на добрива, вважає видання: зниження цін на газ завдяки теплій погоді в Європі знизило і вартість добрив, і європейські виробники тепер нарощують темпи виробництва.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, досі не відновився експорт аміаку з РФ, необхідного для виробництва азотних добрив: за перші дев’ять місяців 2022 року експорт російського аміаку впав на 76% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. На Росію припадає близько 12% світового ринку експорту аміаку, і постачання впало через зупинку трубопроводу через Україну.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢