ЄС розробляє новий закон про промисловість з нульовими викидами

Екологія Новини Теми дня
ЄС розробляє новий закон про промисловість з нульовими викидами

В ЄС розробляють новий закон про промисловість з нульовими викидами в рамках оновлення промислового плану до цілей “Зеленої угоди”, про це сказала Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Новий закон є відповіддю Євросоюзу на закон США “Про зниження інфляції” (IRA) та визначатиме цілі до 2030 року для розвитку “чистих” технологій, а також передбачатиме прискорену видачу дозволів для “зеленої” промисловості, повідомляє edie.

Це сталося під час промови фон дер Ляєн на щорічному саміті Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Вона присвятила її наміру зробити Європу домом для “зелених” технологій і промислових інновацій на шляху до кліматичної нейтральності. 

Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що новий план охоплюватиме зміни в: регулюванні; фінансуванні переходу; забезпечення відповідних навичок; сприяння торгівлі чистими технологіями та низьковуглецевою промисловою продукцією в країнах-членах ЄС та за їх межами.

“У наступні десятиліття відбудеться найбільша промислова трансформація нашого часу, можливо, будь-якого іншого часу. І ті, хто розробляє та виробляє технології, які стануть основою економіки завтрашнього дня, матимуть найбільшу конкурентну перевагу”, – сказала фон дер Ляєн.

Окрім того, президентка ЄК підтвердила створення “Фонду європейського суверенітету”. Це дозволить виділити фінансування в середньостроковій перспективі, зосередивши увагу на нових технологіях.

Також, за її словами, може бути спільне рішення для надання швидкої та цілеспрямованої підтримки там, де це найбільше потрібно. Наразі проводиться оцінка потреб для цього, щоб визначити, які технології та які національні ринки слід підтримувати.

Вона розповіла, що також відбудеться реформа державної допомоги, спрощення дозвільних процедур, прискорення погоджень та запровадження податкових знижок.

“ЄС також розгляне можливість послаблення вимог щодо державної допомоги для  важливих проєктів спільного європейського інтересу (IPCEI), зосереджених на “зелених” технологіях”, – йдеться в матеріалі.

Виконавчий голова Кембриджського інституту сталого розвитку лідерства Мартін Портер назвав цю заяву “переломним моментом для ЄС, а також для всіх присутніх у Давосі та за його межами”.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢