ЄС розробляє новий закон про промисловість з нульовими викидами

Екологія Новини Теми дня
ЄС розробляє новий закон про промисловість з нульовими викидами

В ЄС розробляють новий закон про промисловість з нульовими викидами в рамках оновлення промислового плану до цілей "Зеленої угоди", про це сказала Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Новий закон є відповіддю Євросоюзу на закон США “Про зниження інфляції” (IRA) та визначатиме цілі до 2030 року для розвитку “чистих” технологій, а також передбачатиме прискорену видачу дозволів для "зеленої" промисловості, повідомляє edie.

Це сталося під час промови фон дер Ляєн на щорічному саміті Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Вона присвятила її наміру зробити Європу домом для “зелених” технологій і промислових інновацій на шляху до кліматичної нейтральності. 

Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що новий план охоплюватиме зміни в: регулюванні; фінансуванні переходу; забезпечення відповідних навичок; сприяння торгівлі чистими технологіями та низьковуглецевою промисловою продукцією в країнах-членах ЄС та за їх межами.

"У наступні десятиліття відбудеться найбільша промислова трансформація нашого часу, можливо, будь-якого іншого часу. І ті, хто розробляє та виробляє технології, які стануть основою економіки завтрашнього дня, матимуть найбільшу конкурентну перевагу", – сказала фон дер Ляєн.

Окрім того, президентка ЄК підтвердила створення "Фонду європейського суверенітету". Це дозволить виділити фінансування в середньостроковій перспективі, зосередивши увагу на нових технологіях.

Також, за її словами, може бути спільне рішення для надання швидкої та цілеспрямованої підтримки там, де це найбільше потрібно. Наразі проводиться оцінка потреб для цього, щоб визначити, які технології та які національні ринки слід підтримувати.

Вона розповіла, що також відбудеться реформа державної допомоги, спрощення дозвільних процедур, прискорення погоджень та запровадження податкових знижок.

“ЄС також розгляне можливість послаблення вимог щодо державної допомоги для  важливих проєктів спільного європейського інтересу (IPCEI), зосереджених на “зелених” технологіях”, – йдеться в матеріалі.

Виконавчий голова Кембриджського інституту сталого розвитку лідерства Мартін Портер назвав цю заяву "переломним моментом для ЄС, а також для всіх присутніх у Давосі та за його межами".

Новини

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

Нідерланди передали Україні 300 тонн енергообладнання

Експорт чорного брухту з Японії скоротився на 13,6%

Поставки чавуну з України до Турції скоротилися 

Liberty Steel реалізує нові проекти з оптимізації та підвищення якості продукції

Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Tata Steel розпочала будівництво нового міні-заводу з виробництва арматури

Прямі збитки українського бізнесу внаслідок війни сягнули 13 млрд – KSE

Російська компанія відсудила борг у холдингу Фірташа в 30 млрд руб.

JSW Steel, ArcelorMittal та НЛМК можуть викупити два заводи Liberty Steel у Бельгії

Уряд затвердив процедуру отримання дозволу на викиди

Суха Балка замінить електродетонатори на неелектричні

УЗ не планує масового списання вагонів у 2023 році

США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Ісландія допомагатиме відновленню енергетичного сектору України

У Польщі хочуть побудувати завод з виробництва зброї для України

ВСІ НОВИНИ ⇢