Україна планує продавати Європі 15 ГВт зеленої енергії до 2030 року

Екологія Новини ТЕК
Україна планує продавати Європі 15 ГВт зеленої енергії до 2030 року

Енергетична безпека України має бути в центрі дискусій світових лідерів Україна планує досягти 30 ГВт відновлювальної енергетики до 2030 року, що складатиме 50% частки ВДЕ в енергоміксі, та експортувати до ЄС 15 ГВт “зеленого” водню та електроенергії. Про це заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в ході круглого столу "Україна: прискорення декарбонізації в Європі" на Всесвітньому економічному форумі (WEF) у Давосі, повідомляє пресслужба ДТЕК.

Зазначається, що ініціатива "30 до 2030" була представлена ще на WEF 2022 у Давосі.

Під час круглого столу Тімченко закликав міжнародні компанії приєднатися до коаліції бажаючих відбудовувати екологічне майбутнє України. Адже будь-який процес відновлення країни повинен мати європейську перспективу та базуватися на новій “зеленій” електроенергії, прискорюючи енергетичний перехід в ЄС. 

“Україна може стати головним експортером “чистої” енергії до ЄС і зробити великий внесок у післявоєнну систему енергетичної безпеки Європи, – сказав він. – Ми не сумніваємося, що Україна може стати лідером декарбонізації.” В повідомленні зазначили, що круглий стіл сприяв активній дискусії про те, що Україна може пришвидшити процес інтеграції в ЄС. Особливу увагу варто приділити плануванню розбудови відновлювальних джерел енергії.

В пресслужбі підкреслили, що енергетична безпека України має бути в центрі дискусій світових лідерів. “Війна в Україні почалася не 24 лютого 2022 року.

Війна почалася багато років тому з того, що росія шантажувала європейський енергетичний ринок цінами на газ і постачанням газу до ЄС. З роками війна загострювалася, і зараз ми бачимо російську військову кампанію, спрямовану на знищення енергетичних об’єктів по всій Україні”, – наголосив Тимочко.

Зазначається, що у круглому столі взяли участь високопоставлені політики, посли, експерти з питань енергетики та бізнес-лідери для обговорення критичних питань щодо енергетичної безпеки України та ЄС, а також майбутнього "зеленого" переходу.

Нагадаємо, компанія ДТЕК ініціювала проєкт "30 до 2030 року", який зможе замінити російські джерела енергії, допомагаючи ЄС перепроєктувати свою енергетичну безпеку. Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, заступник керівника Офісу Президента Ростислав

Новини

2 Лютого 2023

Дохід компанії Тігіпка, яка виготовляє вантажні вагони збільшився незважаючи на війну

Україна потребує 17 млрд на відновлення- Шмигаль

Vale скоротила видобуток залізної руди

Україна очікує продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 року

Україна потребує розширення імпорту електроенергії з ЄС

Вагони підсанкційних компаній працюватимуть на України – Мінекономіки

У січні дефіцит держбюджету - 72,3 млрд

Виробництво нержавіючої сталі в Китаї впало на 2,02%

Інфляція перевищює 26%, третина економіки втрачена -Шмигаль

Єврокомісія оприлюднила промисловий план "Зеленої угоди"

Німеччина може стати чистим імпортером електроенергії протягом кількох років

Aurum Group під час війни продовжує виготовляти піввагони

Дефіцит в енергосистемі зменшився через завершення ремонту на енергоблоках - Укренерго

Порятунок ГМК є питанням національної і економічної безпеки – Кінах

Головбуха Полтавського ГЗК підозрюють у несплаті податків на 2 млрд грн

Висока облікова ставка НБУ поглиблює кризу у промисловості – Кінах

ВСІ НОВИНИ ⇢