Україна планує продавати Європі 15 ГВт зеленої енергії до 2030 року

Екологія Новини ТЕК
Україна планує продавати Європі 15 ГВт зеленої енергії до 2030 року

Енергетична безпека України має бути в центрі дискусій світових лідерів Україна планує досягти 30 ГВт відновлювальної енергетики до 2030 року, що складатиме 50% частки ВДЕ в енергоміксі, та експортувати до ЄС 15 ГВт “зеленого” водню та електроенергії. Про це заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в ході круглого столу “Україна: прискорення декарбонізації в Європі” на Всесвітньому економічному форумі (WEF) у Давосі, повідомляє пресслужба ДТЕК.

Зазначається, що ініціатива “30 до 2030” була представлена ще на WEF 2022 у Давосі.

Під час круглого столу Тімченко закликав міжнародні компанії приєднатися до коаліції бажаючих відбудовувати екологічне майбутнє України. Адже будь-який процес відновлення країни повинен мати європейську перспективу та базуватися на новій “зеленій” електроенергії, прискорюючи енергетичний перехід в ЄС. 

“Україна може стати головним експортером “чистої” енергії до ЄС і зробити великий внесок у післявоєнну систему енергетичної безпеки Європи, – сказав він. – Ми не сумніваємося, що Україна може стати лідером декарбонізації.” В повідомленні зазначили, що круглий стіл сприяв активній дискусії про те, що Україна може пришвидшити процес інтеграції в ЄС. Особливу увагу варто приділити плануванню розбудови відновлювальних джерел енергії.

В пресслужбі підкреслили, що енергетична безпека України має бути в центрі дискусій світових лідерів. “Війна в Україні почалася не 24 лютого 2022 року.

Війна почалася багато років тому з того, що росія шантажувала європейський енергетичний ринок цінами на газ і постачанням газу до ЄС. З роками війна загострювалася, і зараз ми бачимо російську військову кампанію, спрямовану на знищення енергетичних об’єктів по всій Україні”, – наголосив Тимочко.

Зазначається, що у круглому столі взяли участь високопоставлені політики, посли, експерти з питань енергетики та бізнес-лідери для обговорення критичних питань щодо енергетичної безпеки України та ЄС, а також майбутнього “зеленого” переходу.

Нагадаємо, компанія ДТЕК ініціювала проєкт “30 до 2030 року”, який зможе замінити російські джерела енергії, допомагаючи ЄС перепроєктувати свою енергетичну безпеку. Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, заступник керівника Офісу Президента Ростислав

Новини

1 Травня 2024

НКРЕКП нарешті затвердила обсяг підтримки зелених електростанцій за 5 місяців 2023 року

Через санкції прибуток Металоінвесту скоротився на 36%

У Чилі розраховують на збільшення обсягів видобутку міді

Vale, BHP та Samarco пропонують $25,4 млрд на ремонт після обвалення греблі у 2015 році

Вступ України обійдеться Євросоюзу у кругленьку суму – Deutsche Welle

Підвищення акцизу на пальне стане ударом для всіх українців

Австрійська влада застерігає Raiffeisen bank від угоди з Дерипаскою – Reuters

У квітні бізнес позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності

Україна вийшла на довоєнні показники експорту – Свириденко

Samarco, Vale та BHP запропонували сплатити 25 млрд дол штрафу за прорив дамби в 2015 році

Acciaierie d’Italia планує у майбутньому виробляти 6 млн тонн сталі на рік

Сенат США підтримав заборону на імпорт російського урану

Ціна на залізну руду в поточному році перевищить $100/тонна

ВВП у ЄС зріс на 0,3% 

Держбюджет у квітні отримав майже 154 млрд грн податків 

В Yasno жаліються, що кияни не сплачують рахунки за електрику

ВСІ НОВИНИ ⇢