Промисловці просять Президента відправити законопроєкт № 5655 на доопрацювання

Економіка Новини Точка зору
Промисловці просять Президента відправити законопроєкт № 5655 на доопрацювання

Низка громадських організацій, науково-технічних підприємств звернулися до Президента В.Зеленського щодо законопроєкту № 5655 про реформу містобудування, прийнятого Верховною Радою.

Лист на главу держави підписали президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, президент Національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський, президент Асоціації народних депутатів України Сергій Тарута, керівник Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій та ін.

Експерти відзначають, що з процесу роботи над законопроектом було виключено багато зацікавлених та важливих для будівельного ринку учасників, які заявляли, що документ не є комплексним та в підсумку зберігає низку корупційних ризиків.

Зокрема, не враховано всі зауваження Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Цим законопроектом нівелюються права місцевих рад та державних органів по контролю за проектуванням та виконанням будівельно-монтажних робіт. Документ передбачає дискримінаційне страхування лише двох учасників процесу створення об’єктів будівництва, тоді як до розробників проектної документації та інших учасників запропоновано непідйомний штраф. Такий у законопроєкті передбачений в розмірі  30 прожиткових мінімумів, що суперечить усталеній практиці наших європейських сусідів», – йдеться в зверненні.

При наявності безумовно позитивних норм, наприклад, пов’язаних з подальшим розвитком цифровізації України, в законопроекті, крім згаданих вище недоліків, є також багато інших помилок, які вимагатимуть доопрацювання.

Відтак, промисловці та експерти з містобудування просять Президента призупинити підписання законопроєкту № 5655 та надати Верховній Раді 2-3 місяці для його доопрацювання – за участі українських фахівців. Це дозволить максимально наблизити законодавство до європейського та надати майбутнім вітчизняним та іноземним інвесторам необхідні гарантії.

Як відзначив Анатолій Кінах, важливо створити дієву базу для повоєнної відбудови житлової, транспортної та ін. інфраструктури.

«Вже відбулася низка міжнародних заходів – в Лугано і Берліні – щодо цього, зараз треба формувати відповідні фонди, проводити роботу над можливістю залучення заморожених російських активів за кордоном на потреби нашої відбудови. Все це потребує не тільки чіткого плану, але й створення сприятливого інвестиційного клімату, атмосфери довіри, сучасної нормативної бази та адресного використання ресурсів», – наголосив лідер ділової спільноти.

Новини

16 Червня 2025

Індійський сталеливарний гігант скоротить викиди CO2 на 42% до 2030 року

Трамп схвалив поглинання U.S. Steel японською Nippon Steel за $15 млрд

Китай залишив США без ключових матеріалів для ракет і винищувачів

Євросоюз заборонить європейським терміналам приймати скраплений газ з РФ 

13 Червня 2025

Велика Британія та США обговорюють зниження тарифів на авто та сталь

Промышленное производство в ЕС сократилось на 1,8%

Укренерго планує зменшувати борги за зелену енергію

Через вуглецеве мито Україна ризикує втратити зовнішні ринки і ключові виробництва — Кінах

Група Ярославського здобула майже повний контроль над Сухою Балкою

Україна закликає FATF визнати РФ фінансовим спонсором режиму КНДР

США не погодилися дати Україні додаткові $300 млн

Індійський гігант відкриває нову еру екологічної сталі з запуском GreenEdge

АРМА отримало на реалізацію арештований російський корабель

Пісторіус обіцяє збільшити військову допомогу Україні на 1,9 млрд євро

Астропрогноз для сміливих. П’ятниця 13-го: день, коли навіть складне стає можливим

12 Червня 2025

Канада готує удар по демпінгу сталі: уряд обіцяє підтримку вітчизняним виробникам

ВСІ НОВИНИ ⇢