Кількість суден, що проходять зерновим коридором, скоротилася вдвічі - Мінагрополітики

Економіка Новини Транспорт
Кількість суден, що проходять зерновим коридором, скоротилася вдвічі - Мінагрополітики

У січні 2023 року через Босфор «зерновим коридором» щодня проходить в середньому 2-3 судна, що удвічі менше, ніж було у вересні-жовтні 2022 року. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час виступу на конференції міністрів сільського господарства в Берліні, передає Укрінформ.

 «Якщо у вересні-жовтні середньомісячний пропуск через Босфор становив 6 суден, то в січні ці показники скоротилися вдвічі – до 2–3 суден на день. За суднами фіксуються штучні, надумані «порушення». Під цим лицемірством країна-агресор приховує єдину мету: завдати Україні не лише воєнної поразки, але й економічної. Послабити фінансове становище також і наших міжнародних партнерів, а ще – спричинити міграційну кризу, що загострить вже наявні проблеми», – розповів він.

Сольський нагадав, що навіть у складних умовах із початку повномасштабної війни Україна експортувала понад 40 млн т зернових, олійних та продуктів їх переробки і забезпечила їжею сотні мільйонів людей по всьому світу.

Міністр наголосив, що зараз Україна потребує підтримки міжнародної спільноти та системних рішень у питанні саботажу роботи «зернового коридору» з боку російської сторони. Він також назвав три глобальні стратегічні речі, без яких неможливий розвиток ані українського агроринку, ні світового.

Сольський зазначив, що найперше - це припинення війни шляхом реалізації української формули миру. Друге - це обмін сучасними технологіями вирощування. На думку міністра, країни нетто-експортери з розвиненими агротехнологіями могли б ділитися досвідом з країнами, що розвиваються. Це пришвидшить розвиток фермерства і сприятиме розв'язанню проблеми з голодом.

«Третє – усунення будь-яких бар'єрів на ринку продовольства. Не має бути торговельних обмежень для виробників продукції, у тому числі продуктів переробки. У всіх має бути доступ до їжі», – зауважив очільник Мінагрополітики.

Він додав, що безбар’єрність торгівлі стосується й роботи «зернового коридору», адже від його безперешкодної роботи прямо залежить продовольча безпека світу.

«Росія умисно обмежує експорт українського продовольства. Об'єктивних причин для цього немає. Це частина їх гібридної війни», – підкреслив міністр.

Новини

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

Деякі митниці перешкоджають експорту металобрухту до ЄС – Бублей

Запоріжкокс наростив випуск продукціі на 6,1%

На ЄС припадає більше половини зовнішньоторговельного обороту України

ВСІ НОВИНИ ⇢