Україна повинна розвивати переробку сировини всередині країни – Власюк

Економіка Новини Точка зору
Україна повинна розвивати переробку сировини всередині країни – Власюк

Переробка української сировини це величезна і реальна можливість зробити країну і людей багатшими. Таку думку висловив директор ДП “Укрпромзовнішекспертиза” Володимир Власюк у колонці на сторінках видання “БізнесЦензор“.

“Україна дуже багата такою сировиною. Перш за все – це різноманітна аграрна продукція. Це пшениця, кукурудза, соняшник та інші олійні культури, це овочі і фрукти. З них з можна виробляти дуже багато продуктів, як готових харчів так і харчових інгредієнтів”, – відзначає він.

В.Власюк підкреслює, що переробка сировини створює значно більше доданої вартості. Це первинні доходи суспільства, які мають три складові. Частина з них – це оплата праці робітників, які виготовили цей продукт. Друге – це прибуток підприємця, який володіє бізнесом. І третє – це податки, які сплачені в бюджет з цього виробничого процесу.

“Наприклад, ми виростили тону пшениці і продали її за $280. Це сьогоднішня приблизна ціна нашої пшениці на умовах FOB – в порту відвантаження. В цій ціні додана вартість, яка залишається в Україні – це близько $90. Приблизно $190 складають матеріальні витрати на вирощування цієї продукції. Але якщо ми з цієї тони пшениці зробимо борошно, то вийде більше 900 кг продукції. Воно буде коштувати вже $500, де доданої вартості буде $220. Наступне – це сиропи і клейковина з однієї тони пшениці. Тут вже буде $550 доданої вартості. А органічні кислоти та амінокислоти – це вже $940 доданої вартості”, – підрахував експерт.

В.Власюк також нагадав, що якщо країна виробляє машинобудівну продукцію, то кожен процес переробки (value-added) збільшує додану вартість. Чим більше доданої вартості створюється в країні, тим більше заробляють населення, підприємці та держава.

Тому суть всіх економічних політик розвинутих країн полягає в тому, щоб максимізувати процеси створення доданої вартості на своїй території, зокрема і шляхом переробки сировини та напівфабрикатів, підкреслює директор “Укрпромзовнішекспертизи”.

“Звичайно в реальності ланцюги створення вартості складніші, особливо в машинобудуванні. Наприклад дизайн, розробка і патентування зразка дозволяють контролювати весь глобальний ланцюг і збирати з нього дохід. Але глибинна суть процесу однакова – затягнути до себе найдохідніші ділянки процесу виготовлення товару. І це пояснює раціональну поведінку країн, які застосовують політику, що стимулює не вивозити сировину чи напівфабрикати, а переробляти чи далі обробляти її на своїй території”, – резюмував він.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢